Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z pobiciem, w wyniku którego nastąpiła śmierć pokrzywdzonego. Podejrzani już usłyszeli prokuratorskie zarzuty. jednemu z nich grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności a pozostałych trzy lata za kratkami.

11 lutego 2019 roku policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie Strykowa. ze zgłoszenia wynikało, że został w śmiertelnie pobity mężczyzna.  Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że czterej biesiadnicy w wieku 53 lata, 60 lat, 67 lat  i 36 lat podczas imprezy wspólnie spożywali alkohol. Z niewyjaśnionych przyczyn między dwoma z nich doszło do kłótni a następnie do bójki. W wyniku awantury jeden z mężczyzn pobił dotkliwie współtowarzysza a następnie wyszedł z lokalu pozostawiając pokrzywdzonego bez pomocy.  Po kilku godzinach jeden z biesiadników wrócił do mieszkania i  na podłodze znalazł leżącego w kałuży krwi 60-latka. Mężczyzna nie dawał oznak życia.  O tym fakcie powiadomił policję i pogotowie. Medycy zaczęli reanimować mężczyznę, jednak nie udało się przywrócić funkcji życiowych. W tym czasie na teren posesji wrócił napastnik, którego funkcjonariusze zatrzymali wraz z jego kompanami. Wszyscy byli nietrzeźwi. O ich losie zadecyduje sąd. Napastnik odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wskutek czego nastąpiła śmierć. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w reszcie tymczasowym.  Pozostali dwaj odpowiedzą za nieudzielenie pomocy. Kodeks przewiduje za tego rodzaju zaniechanie karę do 3 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.