Łódzcy policjanci zorganizowali na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach piknik, którego celem była edukacja zarówno młodych, jak i tych przyszłych kierowców na temat bezpiecznej jazdy samochodem. Oprócz prelekcji, warsztatów i pokazów uczniowie mogli spróbować swoich sił na torze przeszkód, który pokonywali samochodem w alkogoglach. Na koniec został przeprowadzony test z wiedzy. Najlepsze 3 osoby otrzymały puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz nagrody rzeczowe.

10 kwietnia 2019r. od godziny 11.00 na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach odbył się wspaniały piknik zainicjowany przez policjantów łódzkiego ruchu drogowego. Całe wydarzenie było skierowane dla młodych kierowców, którzy niedawno zdobyli uprawnienia do kierowania samochodami, jak i tych, którzy w najbliższym czasie będą podchodzili do egzaminu na prawo jazdy. Celem wydarzenia było podniesienie świadomości młodych ludzi na temat technik bezpiecznej jazdy oraz zagrożeniach jakie mogą spotkać na drodze i metodach ich unikania.

Cały piknik rozpoczął się cyklem prelekcji na temat zagrożeń w ruchu drogowym. Następnie na sali gimnastycznej odbył się pokaz taktyk i technik interwencji prowadzony przez funkcjonariuszy Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W tym samym czasie, dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze. Zadaniem uczestników była jazda samochodem wytyczoną trasą w alkogoglach. Ci, którzy jeszcze nie zdali egzaminu na prawo jazdy, mogli pokonać podobny tor w alkogoglach lub narkogoglach. Wśród atrakcji podczas pikniku znalazł się także symulator zderzeń udostępniony przez Żandarmerię Wojskową z Łasku, a także pokaz pojazdów jakimi poruszają się funkcjonariusze ruchu drogowego. Nie zabrakło oczywiście stanowiska, gdzie każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się jak zostać policjantem. Wśród uczestników był także pełnomocnik Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, z którym współpracuje szkoła, a także strykowski dzielnicowy.

W czasie trwania pikniku policjanci przeprowadzili wśród młodzieży konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono trójkę zwycięzców, którzy otrzymali puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, nagrody rzeczowe oraz nagrodę główną: zaproszenie do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu, gdzie będą mogli poćwiczyć swoje umiejętności kierowania samochodem, w tym wyprowadzanie pojazdu z poślizgu w różnych sytuacjach.

Nagrody wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Zgierzu mł. insp. Wojciechem Włodarczykiem. Na zakończenie Komendant Wojewódzki podziękował uczniom szkoły za inicjatywę jaką szkoła podjęła kilka tygodni wcześniej. Mowa tutaj o charytatywnej zbiórce pieniędzy jaką zorganizowali na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Insp. Andrzej Łapiński podkreślał także , że każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i dziękował za zaangażowanie w dzisiejsze wydarzenie.