Każdy mężczyzna wie, że swoją wybrankę należy nosić na rękach. Niektórzy, biegną nawet ze swoją drugą połówką na plecach i pokonują przeszkody. Ozorkowianka Aleksandra Błaszczyk oraz zgierzanin Artur Świstek są sportowcami, a także stanowią parę w życiu prywatnym. Oboje lubią wyzwania, dlatego w czerwcu, postanowili wziąć udział w Mistrzostwach Polski w noszeniu żon. Podczas zawodów, które odbyły się w Uniejowie, para zdobyła złoty medal.

Artur Świstek i Aleksandra Błaszczyk musieli pokonać dystans 253,5 metra z przeszkodami. Najpierw biegli po piasku, później skakali przez drewniane pale, a potem musieli przedostać się przez wodną przeszkodę i wbiec pod górkę w kierunku mety. Warto dodać, że Artur Świstek, biegł przez cały czas ze swoją wybranką, trzymając ją… na plecach.

Nasi mistrzowie, zgodnie z tradycją zawodów, za zwycięstwo otrzymali m.in. 50 litrów piwa (para wygrywa tyle litrów złocistego trunku, ile waży partnerka – przyp. red.). Sportowcy dostali także zaproszenia na lipcowe Mistrzostwa Świata do fińskiego Sonkajärvi. To właśnie w Finlandii powstał ten niecodzienny sport. 

Artur Świstek, ma już na koncie udział w Mistrzostwach Świata. Wcześniej wraz z Martą Kozanecką zdobyli brązowy medal. Teraz jednak, wspólnie z panią Aleksandrą, zgiersko-ozorkowska para chce zdobyć złoto. Trzymamy kciuki!


Artykuły promocyjne