Uczestnicy konkursu

Koncertów może być wiele, Zgjeżogranie jest jedno. Już po raz czwarty zorganizowano w naszym mieście konkurs dla wokalistów (amatorów i profesjonalistów) połączony z wrześniową imprezą "Zakończenie lata". W jaki sposób połączony?

Uczestnicy wykonują repertuar głównej gwiazdy, w tym roku była to Sylwia Grzeszczak. Zgłaszający się mieli do wyboru jeden z przebojów pani Sylwii: "Karuzelę", "Księżniczkę", "Tamtą dziewczynę", "Pożyczonego" oraz "Małe rzeczy". Dodatkowym magnesem przyciągającym uczestników jest obecność Artystki w składzie jury, a nawet możliwość wystąpienia z nią na jednej scenie! (nagroda dla najlepszego z amatorów).

W tym roku do Zgjeżogrania zgłosiła się rekordowa liczba uczestników - czterdziestu czterech. Mieszkańców Zgierza, sąsiednich miejscowości, ale także wokalistów z odległych krańców Polski. Konieczne było przeprowadzenie eliminacji w Miejskim Ośrodku Kultury.

Na scenie głównej w sobotę 14 września pojawiło się siedemnastu wykonawców (w obu kategoriach):

  • najlepszy wśród profesjonalistów okazał się Paweł Szymański (II miejsce dla Amelii Jaworowskiej, III miejsce dla Nadii Reguły);
  • w kategorii amator (amator tylko z nazwy, wykonania stały na naprawdę wysokim poziomie) zwyciężyła Oliwia Wądołowska, kolejne miejsca na podium zajęły Zuzanna Łuczak i Martyna Pawlicka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Galeria zdjęć z konkursu i koncertu Sylwii Grzeszczak