Międzynarodowe Targi "Beauty Days" w Nadarzynie to, największe w Europie Centralnej, wydarzenie dedykowane branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Wśród 550 wystawców z 8 krajów, kolejny raz, nie zabrakło także Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II – placówki prowadzonej przez powiatowy samorząd.

Uczennice klasy o profilu technik usług fryzjerskich, wspólnie z firmą Uni-fryz, która patronuje klasom fryzjerskim, miały okazję zaprezentować swoje zdolności wśród uznanych marek. – W strefie dla pań, robiliśmy fryzury oraz profesjonalny make-up – mówi Przemysław Wyrwas, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w ZZSP. Prezentowany przez młodzież poziom umiejętności, przyciągał tłumy. Wśród gości stoiska znaleźli się znani aktorzy, blogerki modowe i influencerzy. 

Uczennice, oprócz zdobywania doświadczenia na stoisku, wzięły udział w warsztatach, obserwowały pokazy i rozmawiały z osobami z branży. – To sposób na budowanie i rozwijanie warsztatu pracy – przekonuje Przemysław Wyrwas. – Obecność szkoły, wśród światowych marek, daje możliwość nie tylko zapoznania się z trendami w branży fryzjerskiej. To również sposób na nawiązywanie nowych kontaktów

W ubiegłym roku, nowe znajomości, zaowocowały m.in. wycieczkami zawodowymi do salonów barberskich w Warszawie. 

Międzynarodowe Targi Fryzjersko-Kosmetyczne, to także okazja do sprawdzenia swoich możliwości w konkursach. W pierwszym z nich, nasze młode fryzjerki, walczyły o tytuł "Mistrza Stylizacji Fryzjerskiej". Konkurs składał się z dwóch etapów: strzyżenia damskiego geometrycznego ze stylizacją fryzury dziennej oraz przeczesania z fryzury dziennej na wieczorową. Jury, pod przewodnictwem Leszka Czajki – znanego polskiego stylisty fryzur, oceniało pełną stylizację. Trzecie miejsce wywalczyła Karolina Dębowska. W nagrodę odbędzie staż w „Atelier Leszka Czajki” w Warszawie. Drugiego dnia targów, na najniższym stopniu podium, w konkursie "Barber Battle Junior Awards", stanęła Daria Kociszewska - maturzystka, która specjalizuje się w strzyżeniu męskim.

Udział w tak dużym wydarzeniu, mobilizuje uczniów zarówno do nauki, jak również dążenia do realizacji marzeń i planów zawodowych – podkreśla Przemysław Wyrwas.


Foto: ZZSP | ksawii_photograph


Artykuły promocyjne