Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Grupa 17 uczniów klasy IIID Szkoły Podstawowej nr 8 w Zgierzu odwiedziła dziś siedzibę Starostwa Powiatowego i spotkała się ze starostą zgierskim Bogdanem Jarotą.

W rolę przewodnika po urzędzie wcielił się członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Adam Świniuch. Opowiedział dzieciom jak wygląda praca starostwa, jak prowadzone są sesje rady powiatu oraz pokazał podejmowane na nią uchwały. Wizyta w gabinecie i spotkanie ze starostą zgierskim Bogdanem Jarotą były okazją do zadania mu przez uczniów kilku pytań, obejrzenia kolekcji medali i pucharów sportowych, mapy i flagi powiatu, która w pierwszej chwili kilku chłopcom skojarzyła się z flagą klubu FC Barcelona.

Dużą przyjemność sprawiło też młodym gościom spotkanie z pracownikami patrolu drogowo-remontowego, którego zadaniem jest dbałość o utrzymanie dróg powiatowych. Panowie pokazali sprzęty wykorzystywane w codziennej pracy gdy np. trzeba przyciąć konary drzew ograniczające widoczność lub załatać dziurę w nawierzchni.

Na zakończenie odwiedzin w starostwie, trzecioklasiści otrzymali gadżety promocyjne oraz imienne Certyfikaty Małego Urzędnika.

Artykuły promocyjne