Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Plakat informacyjny

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie edukacyjnym Liga NGOs (www.liganogs.pl). Do 12 października 2019 r. czekamy na Państwa zgłoszenia do pierwszej edycji Programu.

Jest to ogólnopolski, bezpłatny edukacyjno-szkoleniowy program. Liga NGOs jest finansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, objęta patronatem honorowym Ministra Sprawiedliwości, a organizowana przez łódzką Fundację Życie. Program jest skierowany do aktywistów i samorządowców.

Wierzymy, że dzięki aktywizacji społeczności lokalnych oraz wszechstronnej edukacji można skutecznie ulepszać rzeczywistość, w której żyjemy. Pragniemy wspierać te założenia, podnosząc wiedzę i umiejętności uczestników naszych zajęć w zakresie sposobu funkcjonowania demokratycznego państwa.

Wszystko to będzie realizowane pod postacią wykładów, szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez najwyższej klasy specjalistów takich jak Google, JW GROM oraz profesjonalistów z dziedzin fundraisingu, prawa administracyjnego, dotacji i grantów, networkingu, psychologii społecznej, filozofii i wielu innych.

***

Liga NGOs to cykl zajęć mających na celu upowszechnianie i promowanie wartości społeczeństwa obywatelskiego. Pragniemy w ten sposób rozwijać umiejętności osób aktywnych społecznie, zarządzających bądź aspirujących do zarządzania organizacjami pozarządowymi i samorządami. Zajęcia będą prowadzone przez liderów organizacji trzeciego sektora, specjalistów z dziedziny prawa, marketingu i zarządzania, influencerów oraz ekspertów wspierających działalność obywatelską.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom otwieramy możliwość aplikowania do jednego z trzech przygotowanych przez nas Programów:

 • Liga Junior kierowana jest zarówno do osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie NGOs, jak i tych bardziej doświadczonych.
  Do udziału w nim zapraszamy osoby od 18 do 21 roku życia - Formularz rekrutacyjny;
 • Liga Akademicka przeznaczona jest dla osób, które mają pierwsze doświadczenia w działalności organizacji pozarządowych i chcą poszerzyć swoje horyzonty.
  Do udziału w nim zapraszamy osoby od 22 do 25 roku życia - Formularz rekrutacyjny;
 • Liga Senior to program dla tych, którzy znają się na rzeczy, ale mają świadomość, że nie w pełni wykorzystują swój potencjał.
  Do udziału w nim zapraszamy osoby, które ukończyły 25 lat - Formularz rekrutacyjny.

Do wzięcia udziału w rekrutacji nie jest potrzebny status ucznia/studenta ani tytuł naukowy. Zależy nam, by uczestnicy charakteryzowali się zapałem i chęcią działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Na Program składa się 7 weekendowych zjazdów, w trakcie których uczestnicy będą brali udział w wykładach, warsztatach oraz będą realizowali własne projekty. Kolejnymi etapem programu są Projekt Społeczny, w trackie którego uczestnicy będą mieli okazję wykazać się zdobytymi umiejętnościami oraz Summer School. Udział w Lidze jest BEZPŁATNY. Zapewniamy również wyżywienie oraz nocleg podczas zjazdów. Uczestnicy projektu otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie przez nich programu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.liganogs.pl

Aby być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi rekrutacji zachęcamy Państwa do obserwowania profili Ligi NGOs w mediach społecznościowych:

 • Faceboook: https://www.facebook.com/ligangos,
 • Twitter: https://twitter.com/LigaNgos,
 • Instagram: https://www.instagram.com/liga.ngos/

Źródło: Liga NGOs