Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

W minioną niedzielę, już po raz osiemnasty w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu, odbył się niezwykły koncert piosenek i pieśni religijnych. Tegoroczna edycja Spotkań Muzycznych w Duchu Ekumenicznym, pod patronatem m.in. starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty, przyciągnęła tłumy wiernych słuchaczy.

Goście mieli okazję wysłuchać koncertu organowego, występu chóru „Concordia” z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zgierzu oraz chóru działającego przy Katedrze Prawosławnej w Łodzi, a także akordeonowych popisów uczniów Szkoły Muzycznej II Stopnia w Zgierzu.

– Naszym celem, od początku istnienia imprezy, jest promowanie i wzajemne poznawanie kultur różnych wyznań w województwie łódzkim, które tworzą tożsamość religijną naszego regionu – mówi Świętosław Gołek, organizator koncertu.

Tradycją imprezy jest udział w spotkaniach gwiazdy polskiej estrady. Tym razem przed zgierską publicznością wystąpił piosenkarz, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, od lat związany z krakowską grupą „Pod Budą” – Andrzej Sikorowski.


Artykuły promocyjne