Już po raz 14 uczniowie klas drugich szkół podstawowych z terenu naszego powiatu rywalizowali o tytuł mistrza „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”. Pary mieszane – dziewczynka i chłopiec ze zgierskich podstawówek nr 11 i 6, z SP nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim, nr 1 w Głownie oraz ze szkół w Niesułkowie i Białej, najpierw musiały wykazać się znajomością zasad obowiązujących w ruchu drogowym i w miejscach publicznych a następnie pokonać sprawnościowy tor przeszkód

- Na teście były pytania jaki kolor musi mieć flaga wywieszona na kąpielisku, żeby można było się tam kąpać, i jak ma się zachować dziecko, które będąc samo w domu słyszy pukanie do drzwi – mówią Nikola i Bartek ze szkoły podstawowej w Białej.

Najlepiej z zadaniami poradzili sobie aleksandrowianie i to oni będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim. Kolejni na podium znaleźli się uczniowie z Głowna i ze zgierskiej „Jedenastki”.

- Super że już kilkuletnie dzieci mają wiedzę, która może ich uchronić przed wieloma niebezpieczeństwami – mówi starosta zgierski Bogdan Jarota, który nagrodził zwycięzców. - To zasługa nauczycieli i rodziców, ale także tego typu inicjatyw edukacyjnych, jak ta organizowana dziś przez policję.


Artykuły promocyjne