Już w najbliższy poniedziałek 11 listopada zapraszamy serdecznie mieszkańców naszego powiatu na Miejsko-Powiatowe Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godzinie 18:00, pod Urzędem Miasta Zgierza, harcerze ze zgierskiego hufca przekażą na ręce Starosty Powiatu Zgierskiego i Prezydenta Miasta Zgierza „Ogień Niepodległości”, przywieziony przez sztafetę rowerową z Ukrainy do Polski

- 4 listopada ogień, pobrany z grobów spoczywających w Lasku Polskim w Kostiuchnówce, polskich żołnierzy, wyruszył w 800-kilomertową podróż do Zgierza – mówi starosta zgierski Bogdan Jarota, który wraz z Wojciechem Brzeskim pojechał na Ukrainę, by jak co roku uczestniczyć w tym patriotycznym wydarzeniu.

W czasie miejsko-powiatowej uroczystości, po części oficjalnej – złożeniu kwiatów pod tablicą umieszczoną na ścianie ratusza i koncercie, zapraszamy wszystkich do wspólnego przemarszu oświetlonymi na biało-czerwono ulicami: Skargi, Wróbla, Szeroką, Gołębią, Skargi i zapalenia „Ognia Niepodległości” na cmentarnej Płycie Kostiuchnowskiej.


Artykuły promocyjne