Budynek PUP - fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierz ogłasza od dnia 02.04.2020 r. do odwołania nabór wniosków na udzielenie niskoprocentowej pożyczki z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców (zatrudniających 1-9 osób) przyznawanej na podstawie art. 15zzd ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Wnioski można składać w następujący sposób:

 1. WERSJA PAPIEROWA składa się z:

  • 2 egzemplarzy umowy,
  • wniosku,
  • wzoru wniosku o umorzenie.
  Na etapie składania wniosku umowa musi być już podpisana (czytelnie wraz z pieczątką ) przez mikroprzedsiębiorcę. Niepodpisanie umowy będzie skutkowało koniecznością ponownej wizyty w urzędzie celem podpisania umowy.

  Wnioski należy:

  • wrzucić do skrzynki wystawionej przed Powiatowym Urzędem Pracy w Zgierzu (ul. Barona 10) z napisem „TARCZA ANTYKRYZYSOWA”,
  • lub wysłać listownie na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, 95- 100 Zgierz, ul. Barona 10 z dopiskiem „Tarcza antykryzysowa”.
 2. WERSJA ELEKTRONICZNA (opatrzone podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym) poprzez platformę:

 3. Szczegółowe informacje można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu:

  • pod nr telefonów: 42 714 12 64, 42 714 12 66;
  • z uwagi na dużą ilość telefonów prosimy o cierpliwość i kierowanie zapytań drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji oraz wzory wniosków i umowa są dostępne do pobrania na stronie: https://zgierz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/pozyczka

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu