Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny oraz pomoce dydaktyczno-terapeutyczne trafiły w ostatnim czasie do powiatowych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Zgierzu, Głownie i Ozorkowie. Doposażenie placówek było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Co konkretnie udało się zakupić? 

W głowieńskiej poradni, oprócz zestawów komputerowych, pojawiła się także interaktywna podłoga „FunFlor”, czyli system, który uczy poprzez zabawę. Obraz z urządzenia wyświetlany jest na podłodze i reaguje na ruch chodzących po nim dzieci. Korzystanie z urządzenia pozwala ćwiczyć koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętności społeczne i emocjonalne. Zestaw zawiera 80 gier o różnym poziomie trudności.

Z kolei poradnia w Ozorkowie, która wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia aktywnej terapii słuchu Metodą Warnkego, wzbogaciła się o system Neuroflow, który stanowi dopełnienie działań diagnostycznych i terapeutycznych. System umożliwia przeprowadzanie przesiewowego badania audiometrii tonalnej oraz centralnych zaburzeń przetwarzania słuchowego (APD). Metoda Neuroflow pozwala również prowadzić trening słuchu on-line, bez konieczności wychodzenia z domu, jednocześnie pozostając w stałym kontakcie z terapeutą. Dodatkowo do poradni zakupiono monitor interaktywny, tablety oraz laptopy obsługujące programy terapeutyczne.

Poradnia w Zgierzu zakupiła sprzęt komputerowy, w tym: urządzenie wielofunkcyjne, drukarki oraz komputery pozwalające na opracowywanie zarówno danych pacjentów, jak i statystyk.

– Cieszę, że udało nam się doposażyć poradnie, dzięki temu terapeuci mogą jeszcze efektywniej prowadzić zajęcia i wspomagać wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży – mówi wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak, odpowiedzialny za powiatową oświatę.


Artykuły promocyjne

Powiat Zgierz: Nowy sprzęt dla poradni