Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu, budujące przy ul. Parzęczewskiej ośrodek hospicyjny, potrzebuje wsparcia na pokrycie dwumilionowego udziału własnego w ponad 15-milionowym projekcie, w 85 procentach dofinansowanym ze środków zewnętrznych.

Stowarzyszenie istnieje od 1994 r., od początków do chwili obecnej działając jako hospicjum domowe, obejmujące opieką paliatywną pacjentów z powiatu zgierskiego. Obecnie, w efekcie wieloletnich starań,realizowany jest projekt budowy stacjonarnego ośrodka hospicyjnego, o wartości ponad 15 mln zł, w którym osoby nieuleczalnie chore będą mogły otrzymać profesjonalną pomoc. Do ukończenia budowy stowarzyszeniu brakuje 2 mln zł, które trzeba zgromadzić do końca września br.

Zachęcamy wszystkich internautów, którym na sercu leży dobro osób nieuleczalnie chorych, do dołączenia na Facebooku do grupy pod nazwą Licytacje dla Hospicjum w Zgierzu, gdzie wystawianych jest wiele atrakcyjnych przedmiotów w tym m.in.: dzieła sztuki, promocyjne zestawy upominkowe od powiatu zgierskiego i samorządów gminnych.

Zbiórkę na dokończenie budowy można wesprzeć także w inny sposób - dobrowolną darowizną wpłaconą na konto Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu nr 49 1240 3057 1111 0000 3437 8625. Ponadto, jak co roku, działalność Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu można wesprzeć odpisem 1% podatku – nr KRS 0000145412.

Powstający ośrodek hospicjum (o powierzchni ponad 2500 m2) będzie pierwszym w północnej części województwa łódzkiego obiektem tego typu z miejscem na 32 łóżka.


Powiat Zgierz: Każdy może dołożyć cegiełkę do budowy hospicjum