Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

– Ponad 170 tys. zł na zakup sprzętu oraz wyposażenia, a także środków ochrony indywidualnej i testów na COVID-19, pozyskaliśmy w ramach projektu „Łódzkie pomaga” dla dwóch naszych domów pomocy społecznej – informuje Katarzyna Łebedowska z Zarządu Powiatu Zgierskiego.

Sprzęt trafi do placówek w Głownie i Ozorkowie. W ramach dofinansowania głowieńska placówka planuje zakupić ozonator, koncentrator tlenu, termometr bezdotykowy, ciśnieniomierze, maty dezynfekcyjne do pomieszczeń, 5 łóżek dla pensjonariuszy, środki ochrony indywidualnej oraz testy na COVID-19. Z kolei ozorkowski DPS chce kupić łóżka rehabilitacyjne z materacami, szafki przyłóżkowe, środki ochrony indywidualnej, a także testy na COVID-19.

– Obecnie zmagamy się z trzecią falą pandemii, dlatego ważne jest żeby zabezpieczyć osoby znajdujące się w grupie ryzyka, a takimi bez wątpienia są pensjonariusze i pracownicy dps-ów – mówi starosta zgierski Bogdan Jarota.

Także dwa pozostałe dpsy w Zgierzu i Rąbieniu, prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych oraz Fundację Osób Społecznie Aktywnych F.O.S.A., otrzymały dofinansowanie do zakupu sprzętu i środków ochrony indywidualnej.

II edycja grantów "Łódzkie pomaga” współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Powiat Zgierz: Zwiększamy bezpieczeństwo w powiatowych dps-ach