kolorowy napis "malinka"

Dużo atrakcji, animacji i dobrej zabawy - tak można opisać program otwarcia sezonu letniego 2022 na Malince. Piknik "Malinka na sportowo" rozpocznie się już od rana w sobotę (25 czerwca). Przez cały dzień młodsi i starsi z pewnością będą mieli co robić!

Na wyjątkowe atrakcje zapraszamy całe rodziny już od godz. 10:00, bo właśnie wtedy rozpocznie się na Malince turniej siatkówki plażowej, O godzinie jedenastej zaprosimy uczestników wspólnej zabawy na gimnastykę - ale taką, by wszyscy zdołali obudzić się nawet bez porannej kawy. O tej samej porze czynna już będzie mobilna siłownia.

Gdy zaś wybije południe, po oficjalnym otwarciu letniego sezonu, na placach zabaw przy ściance wspinaczkowej rozpoczną się animacje, konkursy i warsztaty dla najmłodszych. Będą one toczyć się w tej strefie prawie do końca dnia (godz. 18:00). Dokładnie w tych samych godzinach (12:00-18:00) wszystkich amatorów surfingu zapraszamy na warsztaty z pływania na deskach typu SUP, czyli bez żagla, ale za to z wiosłem. Równolegle toczyć się będzie turniej Street Soccera, czyli ulicznej piłki nożnej.

Sporo działo się będzie wokół sceny, którą znają już uczestnicy ubiegłorocznego otwarcia Malinki. Tuż po dwunastej odbywać się tam będą pokazy: najpierw sztuczek piłkarskich Freestyle Football (w wykonaniu Jarzęboś Around The World), a później - już z udziałem publiczności - treningu Tabaty, a także podciągania się oraz wiszenia na drążku. Dla osób z chorobami kręgosłupa przydatna okaże się na pewno specjalistyczna gimnastyka o godz. 14:30.

Gdy o godz. 15:00 pod sceną najsilniejsi będa sprawdzać się w przeciąganiu liny, na dużym zbiorniku wodnym Malinki rozpoczną się zawody kajakowe (15:00-17:00). W międzyczasie, o godz. 16:00, najmłodsi staną przed szansą wykazania się w turnieju wiedzy na temat Malinki. Równocześnie rozpocznie się turniej Walking Football - czyli piłki nożnej chodzonej.

Godzinę później kąpielisko przejmą we władanie ratownicy, dając pokaz swojej sprawności. Gdy natomiast o 17:30 pod sceną rozpocznie się wyciszający Stretching, to znak, że nasz piknik rodzinny zmierza ku końcowi. Około godz. 19:00 spotkanie na Malince zakończy się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Równolegle na terenie ośrodka będą odbywać się imprezy towarzyszące, jak na przykład pływanie skuterami wodnymi dla najmłodszych lub wieczorny pokaz kina samochodowego (Malinówka) o godz. 21:30. Bądźcie z nami przez całą, rodzinną sobotę na Malince!

Przypomnijmy - ośrodek na Malince jest jednym z najchętniej odwiedzanych kąpielisk w całym regionie. Posiada unikatowy, trzystopniowy system podczyszczania wody, na który składają się nie tylko specjalne sita blokujące osad, ale też rośliny, które zatrzymują m.in. nadmierny rozrost glonów. W 2021 roku Malinka została otwarta po gruntownej, trwającej dwa lata modernizacji, dzięki której ośrodek wzbogacił się nie tylko o nowe kąpielisko, ale też m.in. o cały kompleks boisk do gier zespołowych.

Od czerwca kursują na Malinkę autobusy zgierskiej komunikacji miejskiej, linii 4 i 8.

Szczegółowy program pikniku

Do pobrania: 
Plakat informacyjny (jpg) (253.45KB)