grafika

Zgłoś się, aby reprezentować mieszkańców z niepełnosprawnością ruchową.

Zespół liderek i liderów dostępności dla instytucji Gminy Miasto Zgierz powołany zostanie w ramach realizacji projektu pt. "Zgierz - nowoczesne miasto po godzinach", dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 - realizowanego w ramach Projektu Rozwój Lokalny.

Zakłada on między innymi stworzenie sieci lokalnej współpracy w zakresie dostępności, wzmocnienie kapitału społecznego w mieście, profesjonalizację działań pracowników instytucji miejskich oraz podniesienie jakości ich pracy, poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnościami poprzez zwiększenie dostępności oferty instytucji miejskich oraz lepszą komunikację z osobami niepełnosprawnymi.

Zadaniem Zespołu będzie udział w stworzeniu strategii dostępności dla miasta Zgierza, udział w szkoleniach, wdrażanie zaleceń z przeprowadzonych audytów.

Aby zgłosić się do Zespołu należy wypełnić formularz (do pobrania poniżej) i do dnia 30 września 2022 roku:

  • przesłać go na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • lub złożyć go osobiście w Biurze Obsługi Klienta na parterze Urzędu Miasta Zgierza (pl. Jana Pawła II nr 16).

Wyłonienie mieszkańca do udziału w pracach Zespołu nastąpi w drodze publicznego losowania, jego termin zostanie podany w osobnym ogłoszeniu.

Członkami Zespołu mogą być mieszkańcy Gminy Miasto Zgierz, którzy ukończyli 18 lat najpóźniej w ostatnim dniu przyjmowania zgłoszeń. Osoby, które chcą reprezentować mieszkańców nie mogą być równocześnie pracownikami Urzędu Miasta Zgierza i instytucji mających już swoją reprezentację w Zespole.

Do pobrania: 
Formularz zgłoszeniowy do Zespołu liderek i liderów dostępności dla instytucji Gminy Miasto Zgierz (pdf) (54.03KB)
Formularz zgłoszeniowy do Zespołu liderek i liderów dostępności dla instytucji Gminy Miasto Zgierz (docx) (182.14KB)