Już w najbliższy poniedziałek 11 listopada zapraszamy serdecznie mieszkańców naszego powiatu na Miejsko-Powiatowe Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godzinie 18:00, pod Urzędem Miasta Zgierza,...

 • SMOG jest ANTY

  Co roku jesienią i zimą media alarmują o złej jakości powietrza, którym oddychamy. Problem ten dotyczy zarówno niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności, jak również osiedli domków jednorodzinnych oraz kamienic w centralnych dzielnicach miast. Wraz ze zbliżającym się okresem grzewczym powraca temat spalania śmieci w domowych piecach. W całym kraju prowadzone są działania mające na celu podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej w tym zakresie.

 • Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu zdobył w ogólnopolskim konkursie na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy wyróżnienie i tytuł Lidera Aktywizacji Osób...

  Słup energetyczny - fot. pixabay.com (domena publiczna)
  Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu
  5 listopada 2019 roku łódzki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Wlazłowski wraz z emerytowanymi strażakami...
  Obchody 101-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Łodzi rozpoczęły się uroczystą mszą świętą...

  Już po raz 14 uczniowie klas drugich szkół podstawowych z terenu naszego powiatu rywalizowali o tytuł mistrza „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”. Pary mieszane – dziewczynka i chłopiec ze zgierskich...

  Zakończyła się realizacja bardzo ważnego, trzyletniego projektu pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Zgierskiego”, który budynki wszystkich powiatowych szkół przeniósł w XXI...

  Współpraca pomiędzy, działającymi na terenie miasta Zgierza, instytucjami i organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się pomocą społeczną – to cel, jaki stawia przed sobą Partnerski Zespół Kooperacyjny 3D,...

  Uroczystość na pl. Jana Pawła II
  Miejsko-Powiatowe Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
  Roboty na przejeździe kolejowym na ul. Łódzkiej w Zgierzu
  W związku z przebudową wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.
  List Komendanta Głównego PSP z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  Minutą ciszy rozpoczęła się piątkowa sesja Rady Powiatu Zgierskiego. Powiatowi radni uczcili w ten sposób pamięć tragicznie zmarłego radnego Tomasza...

 • Amator cudzej własności w rękach zgierskich policjantów

  Zgierscy kryminalni zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież fragmentów nieużywanej linii trakcyjnej tramwaju nr 46. Do tych kradzieży doszło na terenie Ozorkowa w pierwszym kwartale 2019r. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Występujące dzieci - fot. CKD
  Centrum Kultury Dziecka zaprasza do udziału w 7. edycji Wokalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną nutę".
  Syrena alarmowa - fot. RCB
  W dniach 7 i 8 listopada 2019 r. w godz. 8:00-12:00 odbędą się prace konserwatorskie syren alarmowych.
  Kabaret w wykonaniu seniorów
  W listopadzie 2019 roku Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na dwa spektakle w wykonaniu grup teatralnych złożonych głównie z seniorów działających w łódzkich ośrodkach kultury: „Wacław i Jego Ferajna” z Domu Kultury Górna, a także Grupa Teatralna „Ponadczasowi Bez Granic” z Domu Kultury „502”.
  Baner 28. Finału WOŚP
  Rejestracja na 28. Finał WOŚP w dniach 28.10.-20.11.2019 r.
  Baner konkursu
  Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym Festiwalu Młodych Bajanie 2019 „Moje światy - moja wyobraźnia. Pozytywnie patrząc w przyszłość."
  Trasa II Rajdu Południe-Północ
  Na początku listopada 2019 r. pani Miłka Raulin rozpoczęła II Rajd Południe-Północ w 101. rocznicę odzyskania Niepodległości. Ruszyła spod Rysów i już w czwartek 7 listopada dotrze do Zgierza.

  Samochody na abonament to oferta, która zdobywa popularność wśród klientów na całym świecie. Dzięki niej użytkownicy mogą na co dzień korzystać z nowych aut na bardzo prostych zasadach, bez ponoszenia wysokich kosztów. Na czym polega oferta i jakie przynosi korzyści?

  Samochody na abonament, czyli nowe auto, kiedy tylko zapragniesz

  Nowy samochód to dla wielu osób pożądane rozwiązanie – oznacza nie tylko nienaganną estetykę karoserii i wnętrza, ale także najnowocześniejsze rozwiązania, wysoką niezawodność oraz wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Ze względu na wysokie ceny aut w salonach, nie jest to rozwiązanie, po które sięgają wszyscy. Samochody na abonament to usługa, która jest w stanie to zmienić – dzięki niej nie trzeba bowiem decydować się na zakup czy długoterminowe zobowiązania, aby na co dzień móc jeździć nowym autem.

  Auta na abonament to oferta o bardzo prostych zasadach – klient otrzymuje do swojej dyspozycji na pełen rok wybrany model samochodu i jest to auto prosto z salonu, w stanie fabrycznym. W zamian płaci comiesięczny abonament, tak jak za telewizję czy Internet. Może przy tym korzystać z pojazdu tak, jak z własnego samochodu – ograniczenia są naprawdę niewielkie. Po upływie 12 miesięcy zwraca się auto i można zdecydować się na kolejną umowę – w takim wypadku otrzymuje się następny nowy model samochodu. W efekcie co roku można jeździć innym modelem prosto z salonu, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów.

  Jaki abonament na samochód wybrać?

  Samochody na abonament to oferta, w której koszty są zależne od wybranego modelu samochodu oraz dodatkowych usług, jakie mogą być zawarte w abonamencie. Klient może wybierać wśród kilku opcji, od standardowego abonamentu, w ramach którego otrzymuje się nowy samochód na gwarancji producenta, po pakiet rozbudowany o usługi związane z codziennym użytkowaniem auta. Wśród dodatkowych usług znajdują się np.:

  • pełne ubezpieczenie AC i OC,
  • assistance i samochód zastępczy,
  • serwisowanie i przeglądy w ASO,
  • opony całoroczne lub opony zimowe wraz z wymianą i przechowywaniem.

  Można dobrać odpowiedni dla siebie pakiet, który będzie zgodny z oczekiwaniami i potrzebami, a przy tym zadowoli klienta również pod względem ceny.

  W jakiej sytuacji sprawdzi się auto na abonament?

  Samochód w abonamencie to rozwiązanie dla każdej osoby, która chciałaby na co dzień jeździć nowym autem, ale nie chce ponosić związanych z tym wysokich kosztów czy podejmować się długotrwałych zobowiązań. Usługa pozwala zyskać nowoczesny model ulubionej marki na pełne 12 miesięcy i korzystać z niego przy bardzo niskich ograniczeniach, obejmujących głównie roczny limit kilometrów.

  Samochody na abonament sprawdzą się świetnie u praktycznie każdego klienta. Wybierają je użytkownicy, którym zależy na dobrym wizerunku – np. właściciele firm czy osoby na wysokich stanowiskach, dla których nowoczesne auto to wizytówka. Są także wyborem miłośników motoryzacji, dla których częsta zmiana auta jest okazją do wypróbowania wielu wymarzonych modeli. Jest to również świetna opcja dla osób prywatnych lub firm, które chcą wypróbować dany model auta przed zakupem - przez rok można dobrze sprawdzić samochód pod względem wygody i bezpieczeństwa jazdy oraz awaryjności.

  Samochody na abonament – czy to korzystna opcja?