22 maja w sali „100 – lecia Niepodległości” w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi odbyło się spotkanie na którym...
 • Policjanci po raz kolejny na Festiwalu Piosenki "Bezpieczne Ekodzieciaki" w Głownie

  Mundurowi uczestniczyli w kolejnej edycji Festiwalu Piosenki "Bezpieczne Ekodzieciaki” w Głownie. Podstawowym celem imprezy było zwiększenie wiedzy, poprzez zabawę, na temat zagrożeń nadużywania używek oraz promocja zdrowego trybu życia, zasad bezpieczeństwa i edukacji ekologicznej.

 • Otaczają opieką osoby poszkodowane przez wojnę. Pomagają inwalidom wojennym i ich rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych, zapewniając m.in. dostęp do opieki lekarskiej, a także pomoc finansową. 100 lat temu...

  Pragniemy poinformować, że pogrzeb Pani Ilony Rafalskiej, odbędzie się w najbliższą środę – 22 maja. O godzinie 13-tej rozpocznie się msza w Kościele pw. Świętych Archaniołów Rafała i Michała, następnie...

  W związku z  wprowadzeniu drugiego stopnia alarmowego CRP (stopień BRAVO-CRP) na całym terytorium RP  przez - obowiązujący od dnia 23.05.2019 r.  od godz. 22.00  do dnia 27.05.2019 r. do...

  Herb Zgierza
  30 maja 2019 r. o godz. 10:00 w sali 114 Urzędu Miasta Zgierza (plac Jana Pawła II nr 16) odbędzie się IX sesja Rady Miasta Zgierza VIII kadencji.
  Grafika informacyjna
  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju, obowiązujący od 23 maja od godz. 22:00, do 27 maja do godz. 16:00.
  Baner programu
  W ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym utworzonych zostanie w Zgierzu pięć Otwartych Stref Aktywności (OSA).
  Plakat promujący wydarzenie
  Na dziesiąte "Śniadanie Biznesowe" zapraszamy w środę 29 maja 2019 r. od godziny 9:30 do Filii nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa przy ul. Długiej 29a.
  Plakat promujący wydarzenie
  26 maja 2019 r. w godz. 9:00-14:30 na terenie Targowiska Miejskiego (ul. Aleksandrowska) odbędzie się druga w tym roku edycja akcji "Uprzątnij swój strych".
  Plakat informacyjny
  Dofinansowanie na wymianę pieców węglowych na proekologiczne źródła ciepła - edycja II na lata 2018-2019. Trzeci nabór wniosków drugiej edycji trwa od 27 maja 2019 r. do dnia 7 czerwca 2019 r.
  W okolicach Dworca kolejowego w Zgierzu doszło do awarii kabla 15kV.
 • Dziękujemy za udział w Policyjnej Zbiórce Krwi

  Dziś (22 maja 2019r.) od godziny 9.00 po Komendą Powiatową Policji w Zgierzu rozpoczęła się Policyjna Zbiórka Krwi. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do funkcjonariuszy w niesieniu pomocy innym. To już kolejna edycja takiej zbiórki i po raz kolejny pokazaliśmy, że potrzebujący mogą liczyć na pomoc policjantów, pracowników komendy, jak i mieszkańcy rejonu. My już planujemy kolejne takie przedsięwzięcia!

 • Do 25 czerwca br. uczniowie mają czas, by zapisać się do wybranej placówki. Szeroka oferta szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat zgierski, sprawia, że każdy może znaleźć profil...

  Podczas dzisiejszego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Zgierzu, omawiano problematykę dotyczącą składowiska odpadów w Brużyczce Małej w Gminie Aleksandrów Łódzki. Na zaproszenie Starosty...

  Maj jest miesiącem, kiedy na terenie całego kraju, a także Europy, organizowane są festyny i pikniki, podczas których świętowany jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Już tradycyjne...

  Jury konkursu podczas przesłuchań
  Zaszczytną funkcję "Małego Prezydenta Miasta Zgierza" w 2019 r. przez jeden dzień pełnić będzie Hania Majewska ze Szkoły Podstawowej nr 3, jej zastępcami będą Maria Kosiewicz (SP 5) oraz Adam Kołodziejczyk (SP 5).
  Zapaśnicy ZTA z Prezydentem Miasta Zgierza
  Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski oraz przedstawiciele Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego (ZTA) podziękowali naszym zapaśnikom za godne reprezentowanie naszego miasta na turniejach krajowych i międzynarodowych.
  [title]

  W dniu 09 maja 2019 r. Pani Monika Woźniak w siedzibie Straży Miejskiej w Zgierzu odebrała rower, który wylicytowała na aukcji zorganizowanej przez Grupa Melodia serc - sprzedajemy dla Zuzi. Rower wylicytowany został za niebagatelną kwotę 550 zł - dziękujemy. 

   


  [title]

  W dniu 19 maja 2019 r. ok. godz. 00:28 operator Centrum Monitoringu Wizyjnego zauważył dwóch mężczyzn idących ul. Dąbrowskiego w Zgierzu, z których jeden zaczął kopać kosz na śmieci. Na miejsce wysłany został patrol Straży Miejskiej w Zgierzu, który zatrzymał sprawcę będącego pod wpływem alkoholu. Mężczyzna ukarany został grzywną za dewastację kosza oraz zaśmiecanie miejsca publicznego.