Jaki kolor ścian wybrać?

Wybór koloru ścian  to z pozoru łatwe i przyjemne zajęcie. Jest to ważna kwestia nie tylko ze względu na estetykę wnętrza ale przede wszystkim na nastrój i samopoczucie. Większość czasu spędza się w domu, szczególnie w okresie jesieni i zimy. Pierwsze wrażenie po wejściu do pomieszczenia jest bardzo ważne. Często dzięki niemu można określić charakter właścicieli czy ich temperament. Przed malowaniem bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża.  Na przykład przy użyciu urządzenia takiego jak żyrafa do gipsu

Przygotowanie podłoża

Choć na rynku istnieje  alternatywa dla gładzi w postaci tapet to pomalowane ściany dodają elegancji. Pierwszym krokiem jest wyrównanie podłoża.  Bez tego kroku nie ma mowy o dobrze wyglądających ścianach. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji pistolety do malowania. Na rynku istnieje duży wybór szlifierek do gładzi gipsowych takich jak żyrafy do gładzi. Dzięki nim szybko, skutecznie a przede wszystkim dokładnie wygładzamy powierzchnię. Porządna żyrafa szlifierka musi mieć odpowiednią moc. Dobrej jakości szlifierka do gipsu nie musi być bardzo droga. Wyrównywanie ścian może być bardzo czasochłonne, jeżeli mamy do czynienia z dużym metrażem. Szlifierka do scian gipsowych to w obecnych czasach nie fanaberia a urządzenie, które wykona precyzyjną i dokładną pracę. Żyrafy do gibsu można nabyć w wielu sklepach remontowo-budowlanych jak i przez internet.

Kryteria doboru koloru ścian

Kiedy praca na zyrafie do gipsu została zakończona to przychodzi czas na wybór odpowiedniego koloru do każdego pomieszczenia. Dla ułatwienia wszystkie pokoje można pokryć farbą w tym  samym kolorze lub podobnych odcieniach. Jeżeli każde pomieszczenie jest w innym stylu to poszerza się gama kolorów jakie można wykorzystać. Kolor niebieski może kojarzyć się przyjemnie z wakacjami nad morzem, pozwoli się odstresować. W stresujących sytuacjach może wpływać uspokajająco na domowników. Kolor czerwony zazwyczaj wybierają osoby odważne o mocnym temperamencie. Podobno pobudza on kreatywność i poprawia humor. Jednak nie każdy będzie się czuł w takim pomieszczeniu komfortowo. Zbliżony do niego kolor pomarańczowy doda energii i wigoru. Kolor fioletowy doskonale sprawdza się na południu Francji ale w Polsce lepiej go unikać ze względu na dużą ilość pochmurnych dni. Od wielu lat panuje moda na styl skandynawski. Biały kolor ścian to jeden z kluczowych elementów tego stylu. Biały odcień kojarzy się z elegancją, czystością. Do przygotowania podłoża pod białą farbę powinno się użyć najlepszej jakości szlifierki do gładzi takiej jak żyrafa szlifierka do gipsu. Warto posłużyć się kołem barw w wyborze odcieni które będą do siebie pasować. Kolor uzyskany na ścianie będzie ciemniejszy niż na próbniku, dlatego warto kupić próbki farb i pomalować ściany. Istnieje także wiele programów do wizualizacji wnętrz.

Jaki rodzaj farby wybrać?

Dzięki  szlifierce do gipsu przygotowaliśmy ścianę. Szlifierka do gipsu żyrafa gwarantuję gładkie ściany bez skaz. Wybór farby zależy przede wszystkim od pomieszczenia. Jeżeli w domu są zwierzęta lub małe dzieci należy zainwestować w droższą farbę, która jest odporna na ścieranie i można łatwo usunąć zabrudzenia. Przedpokój i kuchnia są szczególnie narażone na plamy. W łazience, gdzie panuje duża wilgotność dobrze sprawdzą się farby hydrofobowe, wyposażone w powłokę odpychającą wodę. Dobrze przygotowane podłoże za sprawą szlifierki do gipsu zyrafa, odpowiedni dobór koloru i dobrej jakości farba dodadzą klasy każdemu wnętrzu.

XIII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin...

Nowatorskie i innowacyjne rozwiązania stają się znakiem rozpoznawczym Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II – placówki prowadzonej przez powiatowy...

Ona kocha motocykle, szczególnie te szybkie, on zaś uwielbia wspinaczkę w górach i nie wyobraża sobie dnia bez biegania. Oboje są parą i lubią wyzwania. Zgierzanin Artur Świstek oraz ozorkowianka Aleksandra...

Nowa latarnia przy ul. Różanej
W lipcu 2019 r. trwa rozbudowa sieci oświetlenia ulicznego na osiedlu Proboszczewice.
Zdjęcie dawnych pracowników
W ramach projektu "Zakładowe opowieści" Muzeum Miasta Zgierza i Stowarzyszenie EZG planuje wydać publikację książkową z wywiadami na temat pracy w zgierskich zakładach, takich jak Zeta, Fresco, Walter czy Boruta.
Kuratorium Oświaty w Łodzi
Komunikat Kuratorium Oświaty w Łodzi dotyczący późnych terminów badań lekarskich dla kandydatów do szkół kształcących w zawodach
W Kieżmarku - naszym słowackim mieście partnerskim - zorganizowano w dniach 12-14 lipca 2019 r. Europejskie Ludowe Targi Rzemiosła ELRO.
Logo projektu
W zgierskim konkursie na lokalne inicjatywy złożono aż 16 pomysłów na działania kulturalne.
Logo PUP Zgierz
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu (ul. Barona 10) w dniach 23-31 lipca 2019 r. będą wydawane i przyjmowane wnioski na szkolenie grupowe "FLORYSTYKA Z ELEMENTAMI DECOUPAGE".
W dniu 11 lipca 2019 r. została podpisana umowa...
W dniu 28 czerwca br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej w Łodzi...

W dniu 16 lipca 2019 r., od godziny 12.00, w Oddziale Zamiejscowym Wydziału Komunikacji w Ozorkowie, mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze klienta, w związku z prowadzonymi pracami...

Baner wydarzenia
Gratka dla miłośników kolei... "Pociągiem na 100-lecie Województwa Łódzkiego" oraz "Pociągiem do smaków Łódzkiego".
Parowóz na stacji kolejowej
13 lipca 2019 r. na naszą główną stację kolejową przyjechał zabytkowy parowóz - zabrał mieszkańców Zgierza na przejażdżkę do Strykowa i z powrotem.
Zdjęcie dawnych pracowników
W ramach projektu "Zakładowe opowieści" Muzeum Miasta Zgierza i Stowarzyszenie EZG planuje wydać publikację książkową z wywiadami na temat pracy w zgierskich zakładach, takich jak Zeta, Fresco, Walter czy Boruta.
LIST SEKRETARZA STANU MSWiA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W SPRAWIE DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA DZIAŁALNOŚĆ OSP.
  • Oszustwa wobec osób starszych - policjanci apelują o ostrożność!

    Scenariusz takich oszustw jest zazwyczaj podobny. Ktoś puka do drzwi mieszkania i podaje się za pracownika wodociągów, administracji, kominiarzy lub pielęgniarki czy pracowników socjalnych. Sprawcy po wejściu do mieszkania odwracają uwagę jego mieszkańców i między czasie kradną ich dobytek. Policjanci apelują: UWAŻAJMY KOGO WPUSZCZAMY DO DOMU!

  • Delegacja ze Zgierza w Kupiszkach
    W dniach 5 - 7 lipca 2019 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta Kupiszki Dainiusa Bardauskasa z oficjalną wizytą na Litwie przebywała delegacja ze Zgierza.

    Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. udziela wsparcia w postaci zwolnienia z podatku CIT i PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność...