Wielokrotnie wnioskowałem do Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o wydanie decyzji wstrzymującej działalność firmy SPRECO-RECYKLING, w miejscowości Brużyczka Mała. Cieszy mnie, że WIOŚ wydał...

 • Groził policjantom użyciem noża

  Aleksandrowscy policjanci zostali zaatakowani przez mężczyznę, któremu chcieli pomóc. Interwencja dotyczyła osoby, która jak wynikało ze zgłoszenia zamierzała odebrać sobie życie. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze agresja przeniosła się na nich. Desperat ruszył na mundurowych z nożem w ręku i nie reagował na żadne polecenia. Policjanci używając tasera szybko i sprawnie obezwładnili go. Usłyszał już zarzut zmuszania funkcjonariuszy do odstąpienia od prawnie podjętej czynności.

 • Na przestrzeni ostatnich lat społeczności wiejskie podlegają intensywnym przemianom. Zmienia się charakter podejmowanej pracy zawodowej, zmienia się struktura mieszkańców. Wieś jest dziś miejscem życia zarówno...

  14 marca przypada rocznica śmierci Anny Jantar. Aby uczcić pamięć tej znanej i lubianej piosenkarki, od czternastu lat Miejski Ośrodek Kultury w Głownie organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar „Tyle...

  Wczoraj społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim świętowała 100-lecie istnienia placówki. Jej historia sięga 1915 r., kiedy to w Karnkowie, z inicjatywy Władysława Dybowskiego, powstała...

  Logo zespołu
  Klub AgRafKa (ul. Mielczarskiego 1) zaprasza 29 marca 2019 r. o godz. 20:00 na koncert zespołu proAge.
  Logo Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza
  Zapraszam na III sesję Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza (MRMZ) 22 marca 2019 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta Zgierza - pl. Jana Pawła II nr 16 (sala konferencyjna 114). Proponowany porządek obrad:
  [title]

  Straż Miejska w Zgierzu prowadząc rutynowe kontrole nieruchomości pod kątem spalania odpadów oraz paliw których stosowanie jest zabronione, po raz kolejny w dniu 19 marca 2019 r. ok. godz. 20:30 ujawniła przypadek wypalania w piecu odpadów komunalnych. Mieszkaniec jednego z domów wielorodzinnych na terenie dzielnicy Stare Miasto palił w piecu tworzywa sztuczne, zawierające toksyczne substancje.

   


  Dla jednych obowiązek, dla innych początek drogi do pracy w służbach mundurowych. W całym kraju ruszyła kwalifikacja wojskowa i dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2000 roku, choć przed komisją lekarską...

  W dzisiejszym konsumpcyjnym świecie czeka na nas – konsumentów, wiele pułapek. Często czujemy się zagubieni w gąszczu zawiłych przepisów prawa, oszukiwani przez nieuczciwych sprzedawców lub firmy usługowe....

  Park Kulturowy Miasto Tkaczy
  Z cyklu "Co za gość..." - Piotr Lipiński odwiedzi Zgierz 28 marca 2019 r. o godzinie 18:00 w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy (ul. ks. Sz. Rembowskiego 1)
  Plakat promujący wydarzenie
  Na dziewiąte "Śniadanie Biznesowe" zapraszamy w środę 27 marca 2019 r. od godziny 9:30 do Filii nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa przy ul. Długiej 29a.
  [title]

  Straż Miejska w Zgierzu prowadząc rutynowe kontrole nieruchomości pod kątem spalania odpadów oraz paliw których stosowanie jest zabronione, po raz kolejny w dniu 18 marca 2019 r. ok. godz. 14:20 ujawniła przypadek wypalania w piecu odpadów. Mieszkaniec jednego z domów wielorodzinnych na terenie dzielnicy Nowe Miasto palił w piecu kawałkami laminowanych płyt meblowych zawierających toksyczne substancje.

   


  [title]

  W dniu 21 lutego 2019 r. do Straży Miejskiej w Zgierzu wpłynęło zgłoszenie dotyczące nielegalnego składowiska elektroodpadów znajdującego się na terenie dzielnicy Proboszczewice - Lućmierz w Zgierzu. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili sprawcę składowania odpadów, który ukarany został mandatem karnym i zobowiązany do jego usunięcia. W dniu 19 marca 2019 r. funkcjonariusze potwierdzili, że składowisko elektroodpadów zostało usunięte.  

   


 • Amator cudzej własności w rękach policjantów

  Zgierscy policjanci zatrzymali 50-leniego mężczyznę podejrzanego o kradzież 5 telefonów komórkowych z jednego z marketów w Zgierzu. Podejrzany najpierw schował jeden telefon w sklepowej lodówce i wrócił po niego, gdy dla niepoznaki zmienił ubranie. Mężczyzna powtórzył to jeszcze 2 razy. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Promocja zawodu policjanta podczas pikniku mundurowego

  12 marca 2018r. od godziny 10.00 zgierscy policjanci uczestniczyli w przysiędze wojskowej żołnierzy OT 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej w siedzibie 31. Wojskowego oddziału Gospodarczego w Zgierzu. Po uroczystościach w jednostce odbył się piknik mundurowy dla gości, podczas którego zgierscy policjanci prezentowali swoje wyposażenie oraz promowali zawód policjanta.

 • Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Drodzy uczniowie, aby pomóc Wam w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, zapraszamy Was na XII Powiatowe Targi Edukacyjne. Udział w tym wydarzeniu to niepowtarzalna...

  Logo stowarzyszenia EZG
  Informacje o zajęciach i warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie EZG.
  [title]

  W dniu 14 marca 2019 r. w Aleksandrowie Łódzkim odbyła się ogólnopolska konferencja poświęcona skutecznym sposobom zmniejszania ilości zwierząt bezdomnych w gminach oraz współpracy służb w zakresie ochrony zwierząt i przeciwdziałania znęcania się nad zwierzętami. Podczas konferencji mieliśmy okazję zaprezentować realizowane przez nas zadania i przykładową współpracę Straży Miejskiej w Zgierzu z Gminą Miasto Zgierz.

   


  Plakat promujący wydarzenie
  26 marca 2019 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Łódzkiej 5 odbędzie się wernisaż wystawy "I Bóg stworzył kobietę".
  Logo zespołu Samokhin Band
  Klub AgRafKa (ul. Mielczarskiego 1) zaprasza 22 marca 2019 r. o godz. 20:00 na koncert Samokhin Band.