• Policjanci poszukują sprawcy potrącenia pieszej!

  14 stycznia 2018r. około godziny 7.25 w Zgierzu na ul. Konstantynowskiej nieznany na ten moment kierujący samochodem osobowym koloru szarego lub srebrnego potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 82-letnią kobietę i uciekł z miejsca wypadku. Kobieta w wyniku wypadku zmarła. Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy byli świadkami wypadku lub mają wiedzę o samochodzie lub kierującym.

 • Chcecie nauczyć się przyrządzać wyśmienite dania pod okiem znakomitych szefów kuchni - Daniela Katolika z Restauracji "Pod 5 Aniołami", Jakuba Jabłońskiego z Restauracji "Na Zdrowie" lub Tomasza Janczewskiego z...

  W minioną niedzielę, ulicami Zgierza, przeszedł Orszak Trzech Króli, któremu patronował m. in. starosta zgierski – Bogdan Jarota. Oprócz samorządowców, w pochodzie szli także uczniowie tutejszych szkół oraz...

  Plakat promujący wernisaż wystawy
  W dniu 17.01.2019 r. o godz. 18:00 do Parku Kulturowego Miasto Tkaczy, Prezydent Miasta Zgierza zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Jerzego Macieja Koby pt. "Baletowo".
  Zdjęcie zbiorowe zgierskiego Sztabu WOŚP
  Podczas 27. finału WOŚP (13.01.2019 r.) z samych puszek zebrano kwotę 265 072,44 zł.
  Paweł Adamowicz - Prezydent Gdańska
  Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Wielki smutek. Myślami jesteśmy z najbliższymi Pawła Adamowicza. Panie Prezydencie, zostanie Pan zapamiętamy jako dobry gospodarz i dobry człowiek.
  Szymon Hołownia - fot. Facebook Szymon Hołownia
  Pierwszy gość cyklu "Co za gość..." - Szymon Hołownia odwiedzi Zgierz 31 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00 w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy (ul. ks. Sz. Rembowskiego 1)
  Plakat promujący koncert
  29 stycznia 2019 roku o godz. 17:00 w Filii Nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa (ul. Długa 29a) odbędzie sie koncert Patryka Pawlaka pt. "To, co minęło..."
 • NIK pozytywnie o realizacjiProgramu Modernizacji Służb Mundurowych

  Zakończyła się kontrola NIK w Policji. Inspektorzy sprawdzili realizację Programu Modernizacji Służb Mundurowych w okresie 2017 -2018. Zakupy, inwestycje, modernizacje, przetargi zostały przeprowadzone prawidłowo. NIK wysoko oceniła nadzór Komendanta Głównego Policji nad realizacją Programu.

 • Policjanci zatrzymali właścicielkę firmy gospodarującej odpadami - skierowano wniosek o jej tymczasowe aresztowanie

  Zgierscy policjanci ustalili, że z siedziby firmy gospodarującej odpady ma wyjechać ciężarówka załadowana śmieciami budowlanymi i plastikowymi. Policjanci namierzyli samochód i ruszyli jego śladem. Okazało się, że kierowca ciężarówki zrzucił transportowane odpady na terenie wyrobiska żwirowni w powiecie zgierskim. W związku z tym prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu właścicielki firmy, na którą wcześniej nałożony został zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w tym zakresie.

 • Plakat promujący koncert
  21 stycznia 2019 roku o godz. 17:00 odbędzie się Podwieczorek z Gwiazdą, a bohaterką tego dnia będzie Eleni. Zapraszamy do Zespołu Szkół i Placówek Kwalifikacji Zawodowych przy ul. 3. Maja 46 (dawne Kolegium Nauczycielskie).
  Słup energetyczny - fot. pixabay.com (domena publiczna)
  Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu
 • Policjanci uratowali zdesperowaną kobietę

  Gdy do policjantów trafiła informacja o możliwym targnięciu się na życie przez zgierzankę natychmiast ruszyli jej z pomocą. Pomimo, że adres podany w zgłoszeniu był błędny szybko namierzyli mieszkanie, gdzie może przybywać desperatka. Gdy policjanci weszli do środka kobieta miała zaciśnięty na szyi pasek od szlafroka i nie dawała oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli reanimację i przywrócili 43-latce podstawowe funkcje życiowe.

 • Liczba policjantów w polskiej policji - fakty

  Według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku w polskiej Policji służy 98711 policjantów, a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4294.

 • W okresie od 4 lutego do 26 kwietnia, na terenie województwa łódzkiego będzie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. W tym roku, w powiecie zgierskim, w dniach 11 marca – 18 kwietnia, w lokalu przy ul. Struga 13-21 w...

  Złoty jeż
  Wyjątkowa licytacja ZŁOTEGO JEŻA ZE ZGIERZA dla WOŚP do 22 stycznia 2019 r.
  Plakat promujący aukcje
  Wspierając WOŚP można nauczyć się przyrządzać wyśmienite dania pod okiem znakomitych szefów kuchni - Daniela Katolika, Jakuba Jabłońskiego lub Tomasza Janczewskiego podczas kameralnych warsztatów kulinarnych.
  Oblodzenie (stopień zagrożenia 1) od godz. 21:00 dnia 09.01.2019 do godz. 09:00 dnia 10.01.2019 r.

  Choć do świąt zostało jeszcze kilka dni, to dla ponad setki uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu, są już one wyjątkowe i niezapomniane. Kilka tygodni temu dzieci napisały na kartkach to, o...

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Biuro Prognoz Meteorologicznych oddział w Poznaniu, ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników. Od godziny 22.00, 8 stycznia, do godz. 10.00, 9 stycznia,...

  Klub AgRafKa (ul. Mielczarskiego 1) zaprasza 19 stycznia (sobota) 2019 r. o godz. 20:00 na koncert Tymona Tymańskiego i Romka Puchowskiego.