XIII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin...

Nowatorskie i innowacyjne rozwiązania stają się znakiem rozpoznawczym Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II – placówki prowadzonej przez powiatowy...

Ona kocha motocykle, szczególnie te szybkie, on zaś uwielbia wspinaczkę w górach i nie wyobraża sobie dnia bez biegania. Oboje są parą i lubią wyzwania. Zgierzanin Artur Świstek oraz ozorkowianka Aleksandra...

Nowa latarnia przy ul. Różanej
W lipcu 2019 r. trwa rozbudowa sieci oświetlenia ulicznego na osiedlu Proboszczewice.
Zdjęcie dawnych pracowników
W ramach projektu "Zakładowe opowieści" Muzeum Miasta Zgierza i Stowarzyszenie EZG planuje wydać publikację książkową z wywiadami na temat pracy w zgierskich zakładach, takich jak Zeta, Fresco, Walter czy Boruta.
Kuratorium Oświaty w Łodzi
Komunikat Kuratorium Oświaty w Łodzi dotyczący późnych terminów badań lekarskich dla kandydatów do szkół kształcących w zawodach
W Kieżmarku - naszym słowackim mieście partnerskim - zorganizowano w dniach 12-14 lipca 2019 r. Europejskie Ludowe Targi Rzemiosła ELRO.
Logo projektu
W zgierskim konkursie na lokalne inicjatywy złożono aż 16 pomysłów na działania kulturalne.
Logo PUP Zgierz
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu (ul. Barona 10) w dniach 23-31 lipca 2019 r. będą wydawane i przyjmowane wnioski na szkolenie grupowe "FLORYSTYKA Z ELEMENTAMI DECOUPAGE".
W dniu 11 lipca 2019 r. została podpisana umowa...
W dniu 28 czerwca br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej w Łodzi...

W dniu 16 lipca 2019 r., od godziny 12.00, w Oddziale Zamiejscowym Wydziału Komunikacji w Ozorkowie, mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze klienta, w związku z prowadzonymi pracami...

Baner wydarzenia
Gratka dla miłośników kolei... "Pociągiem na 100-lecie Województwa Łódzkiego" oraz "Pociągiem do smaków Łódzkiego".
Parowóz na stacji kolejowej
13 lipca 2019 r. na naszą główną stację kolejową przyjechał zabytkowy parowóz - zabrał mieszkańców Zgierza na przejażdżkę do Strykowa i z powrotem.
Zdjęcie dawnych pracowników
W ramach projektu "Zakładowe opowieści" Muzeum Miasta Zgierza i Stowarzyszenie EZG planuje wydać publikację książkową z wywiadami na temat pracy w zgierskich zakładach, takich jak Zeta, Fresco, Walter czy Boruta.
LIST SEKRETARZA STANU MSWiA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W SPRAWIE DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA DZIAŁALNOŚĆ OSP.
 • Oszustwa wobec osób starszych - policjanci apelują o ostrożność!

  Scenariusz takich oszustw jest zazwyczaj podobny. Ktoś puka do drzwi mieszkania i podaje się za pracownika wodociągów, administracji, kominiarzy lub pielęgniarki czy pracowników socjalnych. Sprawcy po wejściu do mieszkania odwracają uwagę jego mieszkańców i między czasie kradną ich dobytek. Policjanci apelują: UWAŻAJMY KOGO WPUSZCZAMY DO DOMU!

 • Delegacja ze Zgierza w Kupiszkach
  W dniach 5 - 7 lipca 2019 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta Kupiszki Dainiusa Bardauskasa z oficjalną wizytą na Litwie przebywała delegacja ze Zgierza.

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. udziela wsparcia w postaci zwolnienia z podatku CIT i PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność...

  Wyschnięte zboże - fot. pixabay.com (domena publiczna)
  Prezydent Miasta Zgierza informuje, że w związku z zagrożeniem wystąpienia suszy rolniczej na terenie Gminy Miasto Zgierz, można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych do 19.07.2019 r.
 • Międzypowiatowe Obchody Święta Policji na 100-lecie powstania Policji Państwowej

  Lipiec to szczególny czas dla policjantów. W tym okresie funkcjonariusze obchodzą swoje święto – Święto Policji. Tegoroczne obchody są tym bardziej wyjątkowe, gdyż właśnie mija 100 lat od utworzenia Naszej niebieskiej formacji. Dla uczczenia tej pełnej rocznicy policjanci z 6 powiatów: kutnowskiego, łowickiego, łęczyckiego, skierniewickiego, poddębickiego i zgierskiego obchodzili swoje święto na pl. Piłsudskiego w Kutnie.