• FAKT : Nadmierna prędkość to główna przyczyna tragedii na drodze

  Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych, pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tej przyczyny, tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1400 wypadków drogowych.

 • Czerwcowa narada, dyrektorów powiatowych placówek oświatowych, miała wyjątkowy charakter. Podczas spotkania Bogdan Jarota – starosta zgierski, Adam Świniuch – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, Jacek...

  Zapraszamy na transmisję z obrad X Sesji Rady Powiatu Zgierskiego. Początek o godz....

  Każdy mężczyzna wie, że swoją wybrankę należy nosić na rękach. Niektórzy, biegną nawet ze swoją drugą połówką na plecach i pokonują przeszkody. Ozorkowianka Aleksandra Błaszczyk oraz zgierzanin Artur...

  Przemawia Przemysław Staniszewski - Prezydent Miasta Zgierza
  Na sesji w dniu 27 czerwca 2019 r. Rada Miasta Zgierza udzieliła prezydentowi Przemysławowi Staniszewskiemu wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za rok 2018.
  W dniach od 2 do 6 lipca 2019 roku na trasie z Łodzi do Krosna po drogach woj. łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz podkarpackiego odbędzie się wieloetapowy 30 Międzynarodowy Wyścig Kolarki "Solidarności" i Olimpijczyków. Zapoznaj się z utrudnieniami w ruchu, które będą występowały 3...
  Zdjęcie czołówki programu
  Zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka magazynu "Zgierska przestrzeń" - premierowa emisja w w Telewizji Centrum Zgierz w dniu 28 czerwca około godziny 19:30 (po "Wydarzeniach").
 • Policjanci zabezpieczyli 35 gramów białego proszku

  Strykowscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w kieszeni spodni miał torebkę z białym proszkiem. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli dodatkowo prawie 35 gramów tej substancji. Zatrzymany przyznał, że to amfetamina. 22-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny.

 • Policjanci apelują o rozsądek podczas kąpieli w zbiornikach wodnych

  Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 35-letniego łodzianina, którego ciało wyłowiono wczoraj (26.06.2019r.) z zalewu w Strykowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna chciał popłynąć po piłkę plażową i z nieznanych przyczyn zaczął się topić. Pomimo prób pomocy innych plażowiczów mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają zasady bezpiecznego pływania.

 • Zapoznaj się ze zmianami w organizacji ruchu w związku z WYŚCIGIEM KOLARSKIM

  W dniach od 2 do 6 lipca 2019 roku na trasie z Łodzi do Krosna po drogach woj. łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz podkarpackiego odbędzie się wieloetapowy 30 Międzynarodowy Wyścig Kolarki „Solidarności” i Olimpijczyków. Zapoznaj się z utrudnieniami w ruchu, które będą występowały 3 lipca 2019r. na terenie powiatu zgierskiego.

 • Plakat festiwalu
  Protokół z posiedzenia Jury XV Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w głowie" przeprowadzonego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu (ul. Mielczarskiego 1), w dniu 22 czerwca 2019 r.
  Logo festiwalu
  Do 15 sierpnia 2019 r. czekamy na zgłoszenia do 25. Słodkobłękitów – Zgierskich Spotkań Małych Teatrów.
  Plakat wyborczy
  Zgłaszanie i rejestracja kandydatów na członków Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego
  Podpisanie umowy - od lewej: Przemysław Staniszewski oraz Zbigniew Rau
  25 czerwca 2019 r. w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim zawarto umowę o dofinansowanie zadania "Przebudowa ulicy Łąkowej w Zgierzu".
  W dniach 18-19 czerwca br. odbyły się XXI Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Sporcie Pożarniczym...
 • 3-latek błąkał się po ulicach Zgierza

  Zgierscy policjanci przez 40 minut poszukiwali rodziców 3-letniego chłopca, który błąkał się po ulicach Zgierza. Na domiar złego funkcjonariusze nie mogli w ogóle porozumieć się z chłopcem, a jego wygląd sugerował , że jest obcokrajowcem. Ostatecznie policjanci odnaleźli rodziców. Okazało się, że cała czteroosobowa rodzina nielegalnie przebywa na terenie Polski.

 • Ozorkowscy seniorzy, zamiast siedzieć w domu, wolą zwiedzać i poznawać świat. W ostatni piątek, z inicjatywy Radnej Rady Powiatu Zgierskiego – Joanny Mariankowskiej oraz ozorkowskiego oddziału Związku Emerytów,...

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu, ostrzega przed upałami. Dziś, od godz. 14.00 do godz. 18.00 dnia 26 czerwca, przewiduje się, z 85 % prawdopodobieństwem, wystąpienie...

  Herb Zgierza
  27 czerwca 2019 r. o godz. 9:00 w sali 114 Urzędu Miasta Zgierza (plac Jana Pawła II nr 16) odbędzie się X sesja Rady Miasta Zgierza VIII kadencji.
  Od lewej: Przemysław Staniszewski, Agnieszka First, Przemysław Andrzejak
  W dniu 24 czerwca 2019 r. zostało podpisane oficjalne porozumienie o współpracy między Miastem Zgierz i Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.