Upał (stopień zagrożenia 2) od godz. 14:00 dnia 25.06.2019 do godz. 18:00 dnia 26.06.2019 r.
Miski z wodą przed placówkami
Upał daje się nam wszystkim ze znaki, ale zwierzętom szczególnie...
Uczestnicy konsultacji społecznych w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zgierza
Mieszkańcy Zgierza, radni, przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych i fundacji, ale także lokalni producenci reklam, 17 czerwca 2019 r. uczestniczyli w konsultacjach społecznych. Spotkanie zorganizowano w Urzędzie Miasta Zgierza i dotyczyło ono procedury sporządzania uchwały krajobrazowej Zgierza.
Słup energetyczny - fot. pixabay.com (domena publiczna)
Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu

24 drużyny z całej Europy, w tym reprezentanci Zgierskiego Klub Sportowego „Włókniarz”, rywalizowali w czerwcu, podczas międzynarodowego turnieju piłki nożnej „Trophee Du Rhin 2019”, we francuskiej...

 • WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW - „BEZPIECZNE WAKACJE” 2019

  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. Również zgierscy policjanci wyznaczyli punkt kontroli takich pojazdów, który znajduje się na parkingu przy hali MOSiR w Zgierzu (skrzyżowanie ul. 1-go Maja i Wschodniej). Wystarczy zadzwonić (pod nr tel. 42 714 22 92) i umówić się z mundurowymi na miejscu.

 • [title]

  W dniu 19 czerwca 2019 r. ok. godziny 8:50 doszło do wycieku gazu na ulicy 1 Maja w Zgierzu, gdzie uszkodzona została rura gazociągu. Rejon wycieku gazu zabezpieczany był przez Państwową Straż Pożarną, Policję oraz Straż Miejską w Zgierzu. Na czasu zabezpieczenia wycieku ulica 1 Maja była całkowicie zablokowana.

   


  [title]

  W dniu 14 czerwca 2019 r. ok. godz. 19:10 do Straży Miejskiej w Zgierzu wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca, który znalazł na ul. Żytniej w Zgierzu młodego dzięcioła. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze odebrali od zgłaszającego ptaka, który następnie został przekazany pod opiekę lekarza weterynarii. Jak młody dzięcioł nabierze sił zostanie wypuszczony na wolność.

   


  Dwie niezwykłe uroczystości odbyły się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu. Pierwsza z nich, miała bardzo wzniosły charakter. Placówka, prowadzona przez powiatowy samorząd, została odznaczona...

  Logo zgierskiej policji
  Zbliża się długi czerwcowy weekend związany ze Świętem Bożego Ciała i początkiem wakacji. W okresie od 19 do 23 czerwca 2019 roku o bezpieczeństwo podróżnych zadba większa liczba policjantów, w tym w szczególności ruchu drogowego.
  Uroczyste otwarcie ogrodu - przemawia Przemysław Staniszewski (Prezydent Miasta Zgierza)
  Zakończyły się prace w ogrodzie Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu. Na osiedlu Kurak (ul. 1. Maja 63) realizowany jest projekt "Przygody w ostojach przyrody".
  Plakat promujący wydarzenie
  Bezpłatne spotkanie informacyjne pn. "Aktualne konkursy w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020 – Poddziałanie X.3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy" odbędzie się 27 czerwca 2019 r. w godz. 10:00...
  [title]

  W dniu 17 czerwca 2019 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zgierzu brali udział w Turnieju Międzyszkolnym "Bezpieczne Wakacje 2019", organizując jeden z punktów kontrolnych dotyczący zasad bezpieczeństwa w mieście. Drużyny podzielone na trzy grupy wiekowe odpowiadały na pytania oraz musiały zaliczyć specjalny rowerowy tor przeszkód.

   


  Już po raz 31, w Kościele Parafialnym w Sokolnikach, rozbrzmiewać będą najpiękniejsze dźwięki muzyki klasycznej, a to wszystko dzięki Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej "Muzyczne Lato" w...

  Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazd "Tor Łódź" zaprasza na bezpłatne szkolenia z bezpiecznej jazdy! W ich trakcie, uczestnicy zapoznają się w teorii i praktyce z technikami skrętu, hamowania i omijania awaryjnego oraz...

  Tablica informacyjna na Malince
  Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Malinka" w Zgierzu jest nieczynny.
  Plakat festiwalu - autor: NS1 aka Enes Jeden
  Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu (MOK - ul. Mielczarskiego 1) zaprasza w dniach 21-22 czerwca 2019 r. na 15. Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "OGIEŃ W GŁOWIE"
  Burze z gradem (stopień zagrożenia 2) od godz. 23:00 dnia 15.06.2019 do godz. 07:00 dnia 16.06.2019 r.
  Burza, słupy energetyczne
  Uwaga! Po południu i w nocy (15/06) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz – zostań w domu.

  Konkursy, występy artystyczne, stoiska z pracami rękodzielniczymi osób niepełnosprawnych oraz warsztaty florystyczne – tak wyglądała XIV edycja Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób...