Worki filtracyjne - podstawowe informacje na ich temat

W dzisiejszych czasach doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak poważnym problemem są zanieczyszczenia. Właśnie dlatego szuka się sposobów na zatrzymywanie skutków ubocznych procesów. Coraz powszechniejsze są worki filtracyjne. Czym są i gdzie stosowane są worki filtracyjne? Jakie rodzaje worków filtracyjnych możemy wyróżnić? Jaki wpływ na środowisko mają worki filtracyjne? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Czym są i gdzie stosowane są worki filtracyjne?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie worków filtracyjnych, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to specyficzny rodzaj filtra, który przeznaczony jest do przede wszystkim do filtracji suchej. Stosowane są we wszystkich branżach związanych z ciężkim przemysłem. Przykładem może być hutnictwo, gipsowanie, cementowanie, przemysł metalurgiczny. Worki filtracyjne sprawdzą się również w przemysłach zbożowo-młynarskich, drzewnych, energetycznych, paszowych, mineralnych. Gwarantują one zmaksymalizowanie wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu zanieczyszczeń dostających się do atmosfery. Godne uwagi są worki produkowane przez GEKO Filtration, które są wytrzymałe i niezawodne. 

Jakie rodzaje worków filtracyjnych wyróżniamy?

Wśród worków filtracyjnych wyróżnić możemy te poliestrowe, poliamidowe i poliakrylonitrylowe. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tych wykonanych z poliestru. Są bardzo popularne ze względu na niską cenę i pozytywne właściwości. Są antystatyczne i sprawdzą się właściwie we wszystkich gałęziach przemysłu. Worki poliakrylonitrylowe przystosowane są do agresywnych środków chemicznych, a także do stosunkowo wysokich temperatur. Wykorzystywane są w gipsowniach czy też w cementowniach. Worki filtracyjne z poliamidu charakteryzują się ogromną odpornością na temperaturę i możemy z nich korzystać nawet w najtrudniejszych warunkach. 

Jaki wpływ na środowisko mają worki filtracyjne?

Jeśli zależy nam na tym, aby zachować właściwe parametry środowiska naturalnego, wówczas worki filtracyjne wydają się być strzałem w dziesiątkę. To właśnie dzięki nim możliwe jest wychwytywanie cząsteczek, które mogą powstać w wyniku procesów produkcyjnych. Decydując się na ich wprowadzenie w naszym przedsiębiorstwie powodujemy, że powietrze jest znacznie mniej skażone. Ma to bezpośredni wpływ na zdrowie naszych pracowników. Dodatkowo przyczyniamy się do ochrony naszego środowiska, które w wyniku działalności ludzkości jest silnie zanieczyszczone.