Charakterystyka żurawi HDS - co to właściwie jest

Żuraw HDS to rodzaj żurawia samojezdnego, który jest synonimem żurawia gąsienicowego z wysięgnikiem teleskopowym. Został wynaleziony przez firmę Heggemeyer Design Systems z siedzibą w San Antonio w Teksasie. Pierwszy mobilny żuraw gąsienicowy teleskopowy został wprowadzony w 1984 roku.

Ten typ żurawia samojezdnego posiada przegubowe ramię na podwoziu kołowym, co ułatwia poruszanie się po trudnym terenie. Są one zwykle używane do prac wymagających podnoszenia ciężkich przedmiotów lub dużych możliwości transportu w trudnym terenie. Ich główną zaletą jest możliwość szybkiej i łatwej mobilizacji na miejscu, ponieważ są lekkie i nie mają zewnętrznych zbiorników ani dźwigów do połączenia z innym sprzętem.

Dźwigi HDS są używane głównie do operacji podnoszenia, takich jak prace budowlane, podparcie platformy wiertniczej i rurociąg

Czy każdy może prowadzić żurawia HDS?

Można śmiało powiedzieć, że każdy, kto jest w stanie prowadzić standardowy samochód, jest w stanie również prowadzić żuraw HDS.

Niemniej jednak niezbędne są odpowiednie uprawnienia. Wiedza o funkcjach żurawia jest niezbędna do efektywnego wykonywania operacji. Obejmuje to znajomość sposobu podłączania i odłączania ramion ładunkowych, zaczepiania lin zawiesi i obsługi wysięgnika. Należy również wiedzieć, jakich dźwigni należy użyć do sterowania ruchem do przodu/do tyłu, obrotem w lewo/prawo oraz podnoszeniem żurawia.

W jakim biznesie sprawdzą się żurawie HDS?

Usługi transportowe HDS znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Najbardziej popularne są w branży budowlanej, ale są również wykorzystywane w magazynach.

Ile jest w stanie podnieść żuraw HDS?

Dźwigi są wykorzystywane w budownictwie do podnoszenia ciężkich przedmiotów. Te dźwigi do dużych obciążeń są również nazywane suwnicami, żurawiami lub dźwigarami.

Zasięg żurawia zależy od długości wysięgnika, przeciwwagi lub wysięgnika. Seria żurawi gąsienicowych HDS ma maksymalny udźwig do 630 ton.