zaproszenie do udziału w konkursie

Do konkursu "Zgierska manga" zachęcamy mieszkańców i mieszkanki Zgierza, a w szczególności dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat.

Celem konkursu jest zaprezentowanie zgierskiej historii i współczesności w formie mangi - komiksu japońskiego.

Tematyka prac musi być związana ze zgierskimi miejscami i zabytkowymi obiektami, zaś opisane w krótkim komiksie historie mają dotyczyć bohaterów i bohaterek fikcyjnych lub prawdziwych – z przeszłości lub współczesnych.

Scenorys/komiks powinien składać się z 6 obrazków (kadrów) zawierający grafikę oraz tekst, które połączone są ze sobą akcją, tematem i miejscem.

Na prace w formie rysunku tradycyjnego lub wykonanego na tablecie graficznym czekamy do 15 listopada 2021 r.

Można je dostarczyć osobiście do placówki (ul. ks. Sz. Rembowskiego 17) lub wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji dostępnych w regulaminie konkursu lub bezpośrednio u koordynatora i autora zwycięskiej inicjatywy - Adriana Skoczylasa (tel. 665 461 145).

Wydarzenie dofinansowano ze środków Centrum Kultury Dziecka, filii nr 1 MOK w Zgierzu, w ramach konkursu "Kultura na ulice 2021".

Źródło: Centrum Kultury Dziecka (CKD)