Hala MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu został nominowany w premierowej edycji plebiscytu Sport Biznes Polska na najlepszy Ośrodek Sportu 2021 roku. Zgierski MOSiR znalazł się w gronie siedmiu najwyżej ocenianych obiektów sportowych, m.in. razem z centrum treningowym warszawskiej Legii, ośrodkiem w Zakopanem czy poznańskim OSiR. To potwierdza, że miejska baza sportowa w Zgierzu już prezentuje wysoki poziom i stale się rozwija.

Niedawno otwarta nowa hala zgierskiego MOSiR przy ul. Wschodniej 2 otrzymała imię Zgierskich Olimpijczyków. Korzystają z niej miłośnicy piłki halowej, koszykarze, siatkarze, tenisiści, ale także zapaśnicy i łucznicy. Widownia mieści pięciuset kibiców, o połowę więcej miejsc na trybunach ma sąsiednia (połączona specjalnym korytarzem) hala widowiskowa, w której wciąż trwają prace modernizacyjne.

A przecież teren przy ul. Wschodniej to także stadion piłkarski i boiska treningowe, tory łucznicze czy park sprawnościowy. Dodatkowo pod zarządem MOSiR znajdują się obiekty, rozlokowane na terenie całego miasta, jak ośrodek Malinka (który przeszedł gruntowną modernizację), pływalnia, lodowisko, park linowy i skatepark w centrum miasta, boiska orlik czy siłownie zewnętrzne.

- Mamy się czym pochwalić - mówi dyrektor zgierskiego MOSiR, Witold Królewiak. - Pod względem rozległości oraz jakości naszej bazy sportowej jesteśmy faktycznie jednym z najlepszych ośrodków treningowych w Polsce. Cieszę się, że eksperci to zauważyli i otrzymaliśmy prestiżową nominację.

W rozwojowych planach MOSiR jest dokończenie modernizacji starej hali tak, by pełniła wiele funkcji i mogła służyć m.in. jako całoroczne lodowisko. Obok, w kompleksie zewnętrznych boisk, niebawem rozpoczną się prace nad budową krytej balonem, sztucznej nawierzchni piłkarskiej. Po to, by futboliści mieli gdzie trenować przez cały czas.

- Czekamy na finał obu tych inwestycji i być może da się je zrealizować do końca bieżącego roku - mówi Prezydent Miasta Zgierza, Przemysław Staniszewski. - Jesteśmy jednak zależni od kwoty stale pozyskiwanych środków zewnętrznych, którymi musimy uzupełniać budżet na ten cel, a także od dostępności specjalistycznych materiałów budowlanych.

Do pierwszego konkursu Nagród Sport Biznes Polska zgłoszono łącznie ponad 220 kandydatów w 15 kategoriach podzielonych na 4 sektory. Nagrody SBP mają na celu uhonorowanie organizacji, które szczególnie wyróżniały się w branży sportu i biznesu sportowego w 2021 roku, a także przyczyniły się do upowszechniania wiedzy i promocji zaangażowania w sport. Głównym założeniem plebiscytu jest skupienie uwagi na konkretnych działaniach, projektach i wyrównywanie szans pretendentów do zwycięstwa.

Stowarzyszenie Sport Biznes Polska powstało z inicjatywy kilkunastu ekspertów, którzy swoje doświadczenie zdobywali pracując w klubach sportowych, agencjach, samorządach czy firmach sponsorujących sport. Organizacja za swój podstawowy cel przyjęła profesjonalizację oraz integrację środowiska sportu i biznesu. Do głównych zadań Stowarzyszenia należy dbanie o rozwój i edukację osób tworzących polski biznes sportowy, a także wyznaczanie nowych trendów i standardów.