Plakat promujący koncert

Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej w Zgierzu oraz Urząd Miasta Zgierza serdecznie zapraszają w dniu 27 kwietnia 2019 r. o godz. 19:00 na koncert "Psałterz Polski" (Facebook wydarzenia).

Koncert na sopran i międzynarodowy ensemble jazowy w wykonaniu zespołu P.G.R.

  • Barbara Rogala,
  • Anders Grop,
  • Roman Ott,
  • Frank Parker,
  • Grzegorz Rogala.

Zapraszamy do Kościoła ewangelickiego Opatrzności Bożej przy ul. Spacerowej 2.

Wstęp wolny.

Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza.

PGR – w skrócie Projekt Grzegorza Rogali. To autorski projekt lidera wyrażający myśl o spotkaniu kultur, podczas którego rozmawia się językiem jazzu. W tej pojemnej koncepcji mieszczą się dialog muzyki polskiej, żydowskiej i latynoskiej, poezja Brunona Szulca, motywy biblijne, czy hip-hopowy free-style. Można się o tym przekonać słuchając dwóch wydanych już płyt, które znaczą historię od powstania PGR w 2008 roku.

PGR dwukrotnie otrzymał grant Berklee College of Music, jego muzyka gościłą w UK Jazz Radio, a z ważniejszych scen na których zespół wystąpił można wymienić Festiwal Jazz w Ruinach, Festiwal Jazz od Nowa, Letnia Akademia Jazzu, Flugery Lwowa, B-flat – Berlin, Jazz Schmiede - Duesseldorf, Teatr Agnieszki, Osieckiej, Festiwal Kolory Polski, Muzeum Historii Żydów Polskich i Parlament RP.

Źródło: www.zgierz.luteranie.pl; Facebook parafii

Do pobrania: 
Plakat promujący koncert (jpg) (109.23KB)