Obok pewnego zamku zamieszkał smok Bonawentura, który poinformował mieszkającą tam królewnę Bluretkę, że za kilka dni zamierza ją zjeść. Kiedy tak mijały dni, zrozpaczony paź Adaś, postanowił napisać ogłoszenie, które rozwiesił po całym królestwie. Mieszkańcy zamku poszukiwali dzielnego rycerza, który pokonałby smoka. Na domiar złego Dobry Czarodziej stracił w tym czasie pamięć i nie mógł sobie przypomnieć żadnego zaklęcia przeciwko smokom.

Trzech śmiałków zjawiło się w zamku, w odpowiedzi na ogłoszenie. Pierwszy z nich -Rycerz Siwobrody, kiedy dowiedział się, że ma walczyć z wielkim, ziejącym ogniem smokiem, zrezygnował z posady.Kolejni – Billy Sprężyna i Mistrz Karateka, także nie chcieli walczyć z potworem. Kiedy do pożarcia królewny zostały ostatnie minuty, panna Bluretka postanowiła, że nie będzie już grzeczną dziewczyną, tak jak ją zawsze uczono. Czarodzieja uszczypnęła, a paziowi wyznała, że go kocha i gdyby za chwilę nie miała zostać zjedzona, to by chętne wyszła za niego za mąż.

Kiedy wybiła godzina pożarcia królewny, okazało się, że smok jest jaroszem i nie jada mięsa. Nie było go również w jaskini, zaś dla Bluretki i Adasia zostawił list. Wyszło na jaw, że to Dobry Czarodziej poprosił smoka, żeby udawał, że chce jeść królewnę, bo nie mógł dłużej patrzeć, jak królewna a paziem ukrywają miłość do siebie, ale nie mogą się odważyć i wyznać sobie miłości. Jego plan powiódł się i w chwili zagrożenia wreszcie wyznali sobie uczucia. I jak to w bajkach bywa, paź się oświadczył królewnie, i żyli długo i szczęśliwie.

Tak w skrócie można opisać bajkę muzyczną dla dzieci, zatytułowaną „Tajemniczy Zamek”, którą w tym roku Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, wraz z zawodowymi aktorami, wystawiło na deskach scen: Miejskich Ośrodków Kultury w Ozorkowie i Głownie oraz Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia w Zgierzu. Dochód z przedstawienia, które w całości sfinansowano z funduszy przekazanych przez sponsorów, w tym powiatu zgierskiego, co roku przeznaczany jest na zakup urządzeń do rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. W tym roku środki te zostaną przeznaczone także na doposażenie dwóch powiatowych placówek – Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie i Głownie, m.in. w zestawy do stymulacji układu nerwowego, logicznego myślenia, ćwiczeń motoryki małej i dużej oraz pomoce do pracy z dziećmi autystycznymi.