Wirtualne biuro – czy ochronimy dzięki niemu swoją prywatność?

Nie da się ukryć, że prowadzenie własnej firmy jest masą obowiązków, których raczej wolelibyśmy uniknąć. Na przykład związanych z urządzeniem biura czy też jego obsługę. Jeśli kompletnie nie potrzebujemy własnego lokalu, aby się spotkać z klientem to może po prostu w ogóle niczego nie wynajmować? Jednak pewne kwestie administracyjne może za nas załatwić tak zwane wirtualne biuro. Wyjaśnijmy sobie na czym konkretnie polega jego koncepcja oraz dla kogo ona ma w ogóle sens.

Firma w swoim mieszka to dużo mniejsze koszty

Przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej często wystarczy tak naprawdę własne mieszkania, drukarka, telefon jak i także komputer. Potrzebujemy także adresu. Może to być tak naprawdę nasz własny adres (o ile oczywiście nie potrzebujemy przestrzeni biurowej czy też sporej ilości miejsca na przechowywanie swojego towaru). Gdy decydujemy się na taki krok, to na pewno odpadają nam koszty wynajmu czy też biura lub magazynu, a do tego część opłat za mieszkanie, które i tak ponosimy staną się po prostu kosztami uzyskania przychodu. Musimy pamiętać, że kiedy zgłaszamy adres do CEIDG (mamy taki obowiązek), to jesteśmy zobowiązani posiadać do niego tytuł prawny, która pozwala nam na prowadzenie w nim firmy. Z kolei gdy lokal mieszkaniowy wynajmujemy, to zgodę na działalność taką wyrazić musi jego prawny właściciel. Z kolei w sytuacji, kiedy damy przedsiębiorca prowadzi w mieszkaniu działalność, którego jest sam właścicielem, powinien przed samym rozpoczęciem rozliczania jego kosztów ten fakt zgłosić do miejskiego urzędu. Taki lokal jest opodatkowany podatkiem wyższym od nieruchomości, chociaż tylko w części, która służy potrzebom firmy.

Czym tak naprawdę jest biuro wirtualne?

Wirtualne biuro jest w rzeczywistości koncepcją, która ostatnimi czasu zyskała naprawdę bardzo na popularności (wpisać wystarczy fazę odpowiednią w dowolnej wyszukiwarce internetowej, aby się o tym przekonać). Nazwa ta może być jednak nieco myląca. Tak naprawdę biurem wirtualnym jest firma istniejąca realnie, która udostępnia adres, który jest z kolei potrzebny do rejestracji naszej działalności oraz do korespondencji. Oczywiście za opłatą odpowiednią (tutaj stawki się zaczynają od kilkudziesięciu złotych na miesiąc w górę). Cena oczywiście może być wyższa. Szczególnie jeśli dany przedsiębiorca się zdecyduje skorzystać z usług dodatkowych. Chodzi tutaj o pokój biznesowy przeznaczony do spotkać z klientami (jeśli taka konieczność zaistnieje), pakietu biurowych usług, wsparcia informatycznego i tym podobne. Mamy tym samym możliwość przekazania właściwie tutaj kompletnej administracji w ręce już specjalistycznej firmy.

Biuro wirtualne Warszawa jest rozwiązaniem idealnym gdy nie zamierzamy ujawniać swojego prywatnego adresu i cenimy sobie swoją prywatność. Co więcej gdy nie posiadamy własnego lokalu czy też mamy powody, dla którym wolimy działalność zarejestrować w całkiem innej miejscowości. Zastanówmy się zatem czy jest to dla nas dobre rozwiązanie.