Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Bezpłatna konsultacja dietetyczna

Internetowe diety cud, plany żywieniowe z gazet, niskokaloryczne zastępniki posiłków? Nieustannie dowiadujemy się o nowych sposobach na to, jak w krótkim czasie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Często skutkami takich diet jest efekt jo-jo, rozregulowany metabolizm, niedobory składników odżywczych, gorsze samopoczucie. Pojawia się zatem pytanie co wybrać – dietetyka, który ustali dietę, a może lepiej udać się do firmy, gdzie kuracja oparta jest na suplementacji?

Na ratunek przychodzi Projekt Zdrowie - sieć Polskich Centrów Dietetycznych, miejsce, gdzie w ofercie znajdziemy diety z wykorzystaniem suplementacji, jak i bez niej. Dietetyk, po wnikliwym badaniu i wspólnie z pacjentem, podejmie decyzję o najlepszej drodze do osiągnięcia celu. Misją Projektu Zdrowie jest pomoc ludziom w trwałej zmianie nawyków żywieniowych poprzez profesjonalne porady dietetyczne.

Konsultacji dietetycznych udzielają wykwalifikowani dietetycy, posiadający wiedzę i wieloletnie doświadczenie. W tracie wizyt specjalista ustala plan żywieniowy, dobrany idealnie do stanu zdrowia, potrzeb i preferencji osób. Należy pamiętać, że dietetyk to nie tylko specjalista zajmujący się problemem otyłości, ale również osoba specjalizująca się w żywieniu w rożnych jednostkach chorobowych m.in. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia, choroby tarczycy. Pomaga również kobietom planującym ciążę, ciężarnym oraz karmiącym. Do dietetyka warto się także udać gdy chcemy nauczyć się jeść zdrowo i racjonalnie. W trakcie procesu odchudzania, czy też zmiany nawyków żywieniowych zwykle pojawia się wiele pytań i wątpliwości, dlatego warto mieć przy sobie osobę, na której wiedzy będzie można polegać.

Rozpoczynając kurację w Projekt Zdrowie możliwe jest uzupełnienie terapii żywieniowej naturalną suplementacją. Suplementacja, która oparta jest na wyciągach z roślin, czy też ziół ma na celu wspomóc organizm podczas procesu odchudzania i uzupełnić ewentualne niedobory składników odżywczych. Warto rozważyć włączenie suplementacji do diety kiedy np. mamy problemy trawienne, słabszą odporność, cierpimy na brak energii a musimy być cały dzień na „wysokich obrotach”, prowadzimy aktywny tryb życia, zależy nam na poprawie kondycji skóry.

Oprócz diety każdy może liczyć na wsparcie i motywację w tracie całej kuracji. Dzięki radom i wskazówkom udzielanym podczas cotygodniowych wizyt kontrolnych łatwej jest pokonać chwile zwątpienia oraz zrozumieć reakcje organizmu, jakie zachodzą podczas całego procesu zmiany. Mamy więc pewność, że dieta przebiega tak jak należy, co daje nam duży komfort i spokój o własne zdrowie.

Podczas regularnych wizyt dietetyk monitoruje postępy wagowe, zmiany składu ciała, sprawdza dzienniczki posiłków, pomaga w rozwiązaniu codziennych problemów dotyczących stosowania diety. Dzięki systematycznej kontroli zaczniemy zwracać większą uwagę na swoje dietetyczne wybory oraz to jaki mają wpływ na nasze wyniki. Dzięki stałej opiece, dietetyk ma możliwość wskazać ewentualne błędy dietetyczne popełniane często nieświadomie, wprowadzić modyfikacje w diecie, aby przynosiła założone rezultaty, oraz podpowiedzieć jak poradzić sobie z utrzymaniem diety np. na wakacjach, na weselu, podczas świąt.

Po zakończeniu odchudzania konieczne jest postawienie przysłowiowej kropki nad „i”. Tą kropką jest proces stabilizacji wagi, o czym zapomina niemalże 80% osób podejmujących kurację. Dla wielu osób odchudzanie to epizod w życiu do którego motywuje wakacyjny wyjazd, ślub lub inna uroczystość rodzinna. Kończy się rozpiska z dietą, a my nie wiemy co dalej robić, wracamy do starego sposobu odżywiania, a waga zaczyna rosnąć, a w konsekwencji spotyka nas efekt jo-jo. Korzystając z pomocy specjalisty dietetyka, mamy pewność, że nasza kuracja zostanie zakończona etapem utrzymania efektu, który zagwarantuje stabilizację osiągniętego celu bez efektu jo-jo. A czym jest stabilizacja? To nic innego jak powolne wychodzenie z diety, stopniowe zwiększanie ilości kalorii pod okiem fachowca, oraz utrwalenie wypracowanych dotąd nawyków żywieniowych. Im dłużej trwa stabilizacja wagi tym większa szansa na to, że waga nie wróci.

Wiele osób uważa, że na dietetyka ich nie stać. Zastanówmy się, ile wydajemy na niezdrowe przekąski, jedzenie na mieście, magiczne suplementy, czy gadżety, które mają nas odchudzić? W Centrach Dietetycznych Projekt Zdrowie tygodniowa dieta, dostosowana do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia ze stałą opieką specjalisty zaczyna się już od 84,90 zł, co nie naruszy mocno domowego budżetu, a pozwoli osiągnąć zdrowie i lepsze samopoczucie.

4 stycznia w Zgierzu przy ulicy Długiej 5 zostało otwarte Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie. Jeśli jest Ci trudno utrzymać zdrową wagę lub potrzebujesz specjalnej diety – odwiedź stronę internetową centrum dietetycznego po adresem www.zgierz.projektzdrowie.info lub zadzwoń pod numer tel. 736404044 i umów się na konsultację z naszym dietetykiem Katarzyną Baczewską-Grzelak.

 

Polskie Centra Dietetyczne

Projekt Zdrowie Zgierz
Ul. Długa 5 lok. 9
95-100 Zgierz

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek, czwartek 11.00 -19.00

Wtorek, piątek 8.00-16.00

Środa 9.00 – 17.00

 

umów się na wizytę

Projekt Zdrowie Logo

NOWA JAKOŚĆ DIETETYKI W ZGIERZU!