Jakie są zalety kupna apartamentu inwestycyjnego?

Inwestycja w nieruchomości może przynieść realny i stały zysk, ale wymaga dobrej znajomości rynku. Obecnie jest bardziej opłacalna niż zakładanie bardzo nisko oprocentowanych lokat bankowych czy inwestowanie w akcje obarczone wysokim ryzykiem. Zakup apartamentu inwestycyjnego to całkiem korzystna forma lokaty oszczędności, która daje możliwość wygenerowania comiesięcznych dochodów pasywnych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając taki lokal i na jakie korzyści możemy liczyć.

Zakup apartamentu inwestycyjnego – czy to się opłaca?

Inwestowanie w condo- i aparthotele staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Lawinowo rośnie liczba lokali w systemie condohotelowym, które dostępne są w obiektach komercyjnych. Większość z nich znajduje się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, na przykład w miejscowościach turystycznych lub największych miastach Polski. Zakup apartamentu inwestycyjnego to idealna propozycja dla osób, które dysponują nadwyżkami gotówki i są w stanie zakupić nieruchomość z własnych środków.

Warto zaznaczyć, że cena takiego lokum bywa znacznie wyższa niż w przypadku zwykłego mieszkania pod wynajem. Z tego względu warto dokładnie przeliczyć opłacalność inwestycji finansowanej z kredytu bankowego. Apartamenty inwestycyjne są zazwyczaj wykończone pod klucz, więc umożliwiają inwestorowi szybszy start i zwrot ulokowanych środków finansowych. To opłacalna inwestycja, pod warunkiem, że lokal znajduje się w dobrej lokalizacji. Dzięki temu inwestor nie musi się martwić o odpowiednie obłożenie czy stały dopływ klientów.

Zalety kupna apartamentu inwestycyjnego

W pierwszej kolejności warto wymienić możliwość pozyskania nieruchomości w atrakcyjnym turystycznie lub biznesowo regionie Polski. Właściciel apartamentu inwestycyjnego nie musi zajmować się pozyskiwaniem czy obsługą najemców. Gośćmi condo- lub aparthotelu zajmuje się tzw. operator. Jego rola sprowadza się również do nadzorowania wszelkich napraw i remontów budynku. Zatem inwestor zyskuje zarówno czas, jak i pieniądze.

Warto wspomnieć, że z takich lokali mogą korzystać również właściciele nieruchomości. To doskonała opcja dla osób, które wyjeżdżają często w celach biznesowych. Większość z nich znajduje się w samym sercu miasta lub w bliskiej odległości od centrum. Przykładem są apartamenty inwestycyjne w Łodzi o zróżnicowanym metrażu i z dostępem do wielu udogodnień, które zostaną oddane do użytku pod koniec grudnia 2022 roku.

Dużym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości położone w górach lub nad morzem. To miejsca, które każdego roku odwiedzają miliony turystów. Wynajem apartamentów inwestycyjnych, znajdujących się w najciekawszych miejscowościach turystycznych jest również bardzo opłacalny. Spośród wielu atrakcyjnych lokalizacji warto wymienić Zakopane, Bukowinę, Karpacz, Krynicę Zdrój, Łebę czy Kołobrzeg. Odpowiednio wyposażony apartament na wynajem może przynieść naprawdę spore dochody pasywne – nawet 8 do 10 procent zysku w skali roku.