Ile kosztuje wizyta u dietetyka? Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Zdrowa dieta to podstawa dobrego funkcjonowania. Wiele osób potrzebuje specjalnie sprofilowanego jadłospisu, gdyż często zdarza się, że nie przyswajamy dobrych dla naszego organizmu produktów. Odpowiedni sposób odżywiania pomoże nam dobrać dietetyk.

Ile kosztuje wizyta u dietetyka?

Zdrowa dieta to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed nami na drodze do lepszego zdrowia czy wymarzonej sylwetki. Nie zawsze wyrażenie „jedz zdrowo” może oznaczać to samo – są osoby, które swój jadłospis muszą poszerzyć na przykład o nabiał czy mięso, są też tacy, którzy z produktów pochodzenia zwierzęcego powinni zupełnie zrezygnować. Dużo zależy od nawyków żywieniowych i tego, jak przez lata zareagował na nie nasz organizm. Dokładniejsze porady dietetyczne gromadzi blog www.penicylina.pl, jednak jeśli poszukujesz profesjonalnej pomocy, udaj się do dietetyka. Specjalista zrobi wszystkie istotne badania i dobierze dietę tak, żeby była ona odpowiednio zbilansowana i brała pod uwagę wszystkie potrzeby organizmu.
Wizyta u dietetyka może kosztować różnie, a cena zależy w dużej mierze od popularności danego gabinetu, a także tego, przez jaki czas planujemy korzystać z usług. Szacuje się, że jednorazowa wizyta u dietetyka to koszt od 80 do nawet 200 złotych, średnio jednak jest to jednak około 120 złotych. Osobną usługą jest ułożenie jadłospisu, którego koszt to zazwyczaj około 160 złotych, natomiast dieta dwutygodniowa będzie kosztować 200 złotych.

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Wizyta u dietetyka ma na celu zbadanie potrzeb naszego ciała i oszacowanie, jak możemy na nie odpowiedzieć za pomocą diety. To, co na pewno musisz przygotować przed wizytą u specjalisty, to aktualne wyniki badań i, jeśli masz taką możliwość, dzienniczek odżywiania, w którym wypisujesz, co zjadłeś w ciągu na przykład ostatnich dwóch tygodni dzień po dniu. Niektórzy dietetycy zalecają również prowadzenie dzienniczka aktywności, który pozwoli zbadać, czy jesteś osobą często, czy umiarkowanie ćwiczącą.
Jeśli chodzi o samą wizytę, to dzień przed nią nie należy spożywać alkoholu, powinniśmy także pojawić się na spotkaniu na czczo (co najmniej trzy godziny przed nie możemy jeść, ani pić). Podczas spotkania nastąpią liczne badania, jak analiza składu ciała, a także zostanie przeprowadzony wywiad dotyczący stylu życia i codziennego żywienia. W następnym kroku dietetyk omawia badania, oraz kreśli cele, by na końcu przekazać nam plan zbilansowanej diety.

Po co nam dietetyk?

Zdrowe żywienie to podstawa funkcjonowania. Jeśli na co dzień nie mamy problemu z metabolizmem czy ogólnym stanem zdrowia, możemy twierdzić, że dietetyk nie jest nam potrzebny. Nie jest to do końca prawda – nawyki żywieniowe wpływają na nasz stan zdrowia długoterminowo i nawet jeśli przez wiele lat organizm nie daje znać, że coś jest nie w porządku, w końcu może okazać się, że zła dieta odbiła się na naszym ciele. Aby dobrać jadłospis, warto skonsultować się ze specjalistą, który zrobi wszelkie potrzebne badania i stwierdzi, co nam służy, a co działa na naszą niekorzyść.