Jubileusz ZNP: sto lat w Głownie i 120 lat związku świętowano w muzyce i wspomnieniach

Podczas uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury przypomniano bogatą historię Związku Nauczycielstwa Polskiego — od działalności w Głownie po tajne nauczanie w czasie wojny. Spotkanie zgromadziło byłych i obecnych nauczycieli oraz działaczy, a wieczór wypełniły śpiew, film i szkolne przedstawienie.
- Wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury
- Sto lat ZNP w Głownie i wyróżnienia
Wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury
Uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury i rozpoczęła się występem chóru ZNP “Słoneczny Krąg”, który wraz z uczestnikami odśpiewał hymn związkowy. Na dużym ekranie pokazano film o historii i współczesności Związku Nauczycielstwa Polskiego, a narracja wydarzenia skupiła się na przypomnieniu działań związkowych w minionych dekadach.
Sto lat ZNP w Głownie i wyróżnienia
Organizatorzy przypomnieli, że to święto podwójne: 120 lat istnienia ZNP oraz 100 lat działalności związku na terenie Głowna. W retrospektywie szczególną uwagę poświęcono organizacji tajnego nauczania podczas II wojny światowej. Podczas wieczoru wręczono odznaczenia związkowe, listy gratulacyjne i podziękowania dla zasłużonych działaczy. Na scenie wystąpił też szkolny teatr Eureka z I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie, prezentując sztukę „Lekcja polskiego”. Wśród gości, którzy składali życzenia i wyrazy uznania, byli m.in. Marzena Kowalska (prezes Oddziału ZNP w Głownie), Iwona Dąbek – Starosta Zgierski, Edyta Strumian – członkini Zarządu Powiatu Zgierskiego oraz Bogdan Jarota – przewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego.
na podstawie: Powiat Zgierski.
Ostatnie Artykuły

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

W Uniejowie rusza nowa letnia strefa. Termy szykują wielkie otwarcie

Dwa poradniki dla Zgierza. Jeden pomaga po kolizji, drugi przed sądem

Srebrne Czółenko wraca do Zgierza. Trasa na 10 kilometrów znów przyciągnie biegaczy

Z warsztatu na sztalugę – Paweł Jaszczak został ambasadorem powiatu zgierskiego

Supraśl i Zgierz przy jednym stole. Edukacja regionalna wróciła do głosu

28 tysięcy złotych na kulturę. Rusza nabór małych grantów w Zgierzu

W Zgierzu policjant został po służbie i pomógł kobiecie w dramatycznej chwili

Seniorzy z Głowna pokazali siłę wspólnego działania

Awaria na A2 skończyła się tragedią - zginął 31-latek

Ozorków w trzecim odcinku ekologicznego vloga o spacerach i odkryciach

W Zgierzu szukają prac o chwili przed przesileniem i dają na to nagrody

Woda na basenie przy Leśmiana 1 pozostaje pod stałą kontrolą MOSiR

