Aktualne ceny mieszkań w mieście Ozorków. Zobacz, ile przeciętnie płacono za metr nieruchomości do końca września 2026

· aktualizacja:
Ceny nieruchomości w mieście Ozorków - raport z rejestru cen

Barometr cen, październik 2026: 5 682 zł/m² wynosi mediana cen mieszkań w mieście Ozorków z ostatnich 12 miesięcy. To o 1006 zł/m², czyli 21,5% więcej wobec średniej z 2025 r. Typowa cena zakupu wynosiła 230 000 zł, a typowy metraż lokalu - 40 m². Analiza pokazuje ceny transakcyjne zapisane w aktach notarialnych, nie oczekiwania sprzedających z ogłoszeń. Dla kupujących to punkt odniesienia przy ocenie ofert i planowaniu budżetu, dla właścicieli - obraz poziomu cen osiąganych przy sprzedaży.

Redakcja mojzgierz.pl dokłada szczególnych starań, by informacje na tej stronie były rzetelne i aktualne. Jeśli mimo to zauważysz błąd, zgłoś go redakcji.

Spis treści:

Ceny mieszkań w mieście Ozorków: najważniejsze liczby

  • 5 682 zł/m² - mediana ceny mieszkań
  • 1006 zł/m² i 21,5% - wzrost wobec średniej z 2025 r.
  • 4 931-6 326 zł/m² - przedział obejmujący połowę transakcji
  • 230 000 zł - typowa cena zakupu; typowe mieszkanie miało 40 m²
  • 86% - wzrost ceny metra od 2019 r., średnio 9,2% rocznie
  • 5 781 zł/m² - cena w rejonie Nowe Miasto

Przedział obejmujący połowę transakcji uzupełnia obraz rynku: zakup nie sprowadza się do jednej stawki obowiązującej w całym mieście. Przy porównywaniu ofert znaczenie mają również powierzchnia, lokalizacja i cechy konkretnego mieszkania.

Infografika: ceny mieszkań w mieście Ozorków
Infografika: ceny mieszkań w mieście Ozorków

Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

5 682 zł/m² wynosi mediana na rynku wtórnym. To właśnie mieszkania z drugiej ręki tworzą obraz lokalnych cen w tym zestawieniu. Kupujący powinien zestawiać cenę lokalu z nakładami potrzebnymi po zakupie: remont i wyposażenie wpływają na całkowity budżet, nawet jeśli nie są częścią kwoty płaconej sprzedającemu.

Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?

MetrażMediana zł/m²
25-35 m² (kawalerki)5 682 *
35-45 m² (małe 2-pok.)5 761

* w rejestrze niewiele danych dla tego przedziału - wartość orientacyjna

5 761 zł/m² płacono w segmencie 35-45 m². Przy wyborze mieszkania warto rozdzielić cenę jednostkową od całkowitej. Mniejszy lokal może wymagać niższego budżetu zakupu, nawet gdy jego metr kwadratowy nie jest tańszy. Dlatego porównanie metraży powinno uwzględniać zarówno stawkę za metr, jak i końcową cenę lokalu.

Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej

Rejonzł/m²
Nowe Miasto5 781

5 781 zł/m² wynosi mediana w rejonie Nowe Miasto, wskazanym w zestawieniu jako najdroższa część miasta. Lokalizacja wpływa na wybór mieszkania poprzez dostępność usług, komunikacji i codziennych tras dojazdu. Cenę konkretnej oferty warto więc oceniać także przez funkcjonalność jej otoczenia.

Mapa cen mieszkań - Ozorków
Mapa cen mieszkań - Ozorków

Ceny działek w mieście Ozorków

240 zł/m² wynosi mediana ceny działek z ostatnich 24 miesięcy, a typowa sprzedawana parcela miała 662 m². Przy zakupie gruntu sama powierzchnia nie przesądza o jego użyteczności. Dla budżetu inwestycji znaczenie mają także przeznaczenie terenu, dostęp do drogi oraz możliwość podłączenia mediów.

Więcej aktualności z Zgierza znajdziesz na stronie głównej mojzgierz.pl, a wydarzenia i imprezy na najbliższe dni zawsze na mojzgierz.pl/wydarzenie.

Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty

Przy zakupie mieszkania za 230 000 zł na rynku wtórnym trzeba uwzględnić koszty poza ceną lokalu. 2% PCC oznacza około 4 600 zł podatku; nie zapłacą go osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie. Maksymalna taksa notarialna wynosi do około 2 079 zł z VAT, a stawki są negocjowalne. Opłaty sądowe za wpisy do księgi wieczystej to 300 zł.

Przy zakupie od dewelopera PCC nie występuje - cena zawiera VAT. Budżet należy zatem układać dla konkretnego rodzaju zakupu, zamiast porównywać wyłącznie kwoty widoczne w ogłoszeniach.

Jak zmieniały się ceny od 2019 roku

Z 3 059 zł/m² do 5 682 zł/m² wzrosła cena metra od 2019 r., co oznacza 86% wzrostu, średnio 9,2% rocznie. Historia cen pokazuje skalę zmiany lokalnego rynku w dłuższym okresie. Poniższy wykres pozwala zestawić obecny poziom z wcześniejszym punktem odniesienia.

Trend cen - Ozorków
Trend cen - Ozorków

Ozorków na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej

8 035 zł/m² wynosi mediana dla miast województwa łódzkiego objętych monitoringiem. W mieście Ozorków metr kosztuje o 2 353 zł mniej. Wszystkie najbliższe miasta uwzględnione w porównaniu mają wyższe stawki.

MiastoOdległośćMediana zł/m²Różnica
Ozorków-5 682-
Zgierz13 km6 467+13,8%
Aleksandrów Łódzki16 km7 710+35,7%
Konstantynów Łódzki22 km6 403+12,7%
Łódź24 km9 272+63,2%

W mieście Zgierz, oddalonym o 13 km, metr kosztował o 785 zł, czyli 13,8% więcej. Różnice cen mogą skłaniać kupujących do poszerzania obszaru poszukiwań, jeżeli oszczędność przy zakupie równoważy im koszty i czas dojazdów.

Komentarz analityczny

1006 zł/m² i 21,5% wzrostu wobec średniej z 2025 r. odpowiada na pytanie, o ile wzrosły ceny w bieżącym zestawieniu. Dynamika przewyższa długookresowe tempo 9,2% rocznie. Lokalny rynek pozostaje przy tym tańszy od monitorowanych sąsiadów, co może podtrzymywać zainteresowanie osób szukających mieszkania w niższym budżecie.

Na największych rynkach tempo zmian było znacznie spokojniejsze: w II kwartale 2026 r. średnia cena na rynku wtórnym wynosiła 13 657 zł/m² i wzrosła o 0,7% rok do roku (źródło: Narodowy Bank Polski, Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych, II kwartał 2026 r.). Lokalny wzrost nie musi więc oznaczać równie silnego ruchu cen w całym kraju.

3,75% wynosiła stopa referencyjna NBP po decyzji z 9 września 2026 r., pozostając bez zmian (źródło: Narodowy Bank Polski, decyzja RPP z 9 września 2026 r.). Z kolei 6,07% wyniosło średnie oprocentowanie nowych kredytów mieszkaniowych w czerwcu 2026 r., o 0,7 punktu procentowego mniej rok do roku (źródło: Raport AMRON-SARFiN nr 2/2026 oraz BIK, czerwiec i II kwartał 2026 r.). Niższy koszt finansowania może zwiększać dostępność zakupu także w mniejszych miastach, jeśli przekłada się na zdolność kredytową gospodarstw domowych.

Co dalej z cenami? Jeśli dostępność finansowania będzie się poprawiać, a oferta mieszkań nie nadąży za popytem, presja na wzrost może się utrzymać. Jeżeli podaż wzrośnie lub zainteresowanie zakupem osłabnie, tempo zmian może wyhamować. Twardych prognoz nie stawiamy.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w mieście Ozorków?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy wynosi 5 682 zł/m². Połowa transakcji mieściła się w przedziale 4 931-6 326 zł/m².

Czy ceny mieszkań w mieście Ozorków rosną, czy spadają?

W zestawieniu rosną: mediana jest o 1006 zł/m², czyli 21,5% wyższa wobec średniej z 2025 r.

Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie w mieście Ozorków?

W segmencie małych mieszkań o powierzchni 35-45 m² mediana wynosi 5 761 zł/m².

Ile kosztuje działka w mieście Ozorków?

Mediana z ostatnich 24 miesięcy wynosi 240 zł/m², a typowa sprzedawana parcela miała 662 m².

Metodologia

Analiza powstała na podstawie Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostwo powiatowe i udostępnianego przez GUGiK w serwisie geoportal.gov.pl - to rzeczywiste ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ceny ofertowe. Podstawą tego opracowania jest 25 transakcji mieszkaniowych z ostatnich 12 miesięcy - akty notarialne z datami od 29 października 2025 do 31 lipca 2026 (mieszkania 25-120 m² z aktów jednolokalowych; filtr 1500-30 000 zł/m² odcina garaże, transakcje pakietowe i symboliczne). Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie wartości - mediana dla miasta, zestawienia osiedli i rejonów, metraży i ulic oraz historia cen - obejmują łącznie rynek pierwotny (0 transakcji) i wtórny (25); rozdzielenie rynków pokazuje wyłącznie tabela w sekcji o mieszkaniach od dewelopera i z rynku wtórnego. Podajemy mediany - odporne na skrajne akty.

Tam, gdzie rejestr zawiera niewiele wpisów dla danej okolicy lub segmentu, wartość oznaczamy jako orientacyjną, a przy skrajnie małej liczbie danych w ogóle jej nie publikujemy. Dla części zestawień o rzadszych transakcjach analiza obejmuje dłuższy okres (do 24 miesięcy lub od 2019 r.), aby wynik był stabilny.

Podział miasta na rejony oparto na zwyczajowych nazwach z map OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors, licencja ODbL); granice są orientacyjne i nie są to jednostki administracyjne.

Stan danych: 2026-07-31; wpisy trafiają do rejestru z opóźnieniem do kilku tygodni, więc ostatnie 2-3 miesiące są niepełne i mogą ulec rewizji.

Dane nie pozwalają na rzetelne porównanie rynku deweloperskiego z wtórnym. Porównanie dynamiki lokalnej i ogólnopolskiej dotyczy różnych okresów odniesienia oraz mediany lokalnej i średniej na największych rynkach.

Analiza ma charakter informacyjny - nie stanowi wyceny nieruchomości ani porady inwestycyjnej. RCN nie zawiera informacji o standardzie lokali. Ten barometr cen aktualizujemy co miesiąc; następna aktualizacja: listopad 2026.

Widzisz błąd lub nieaktualną informację? Zgłoś błąd, sprostowanie lub uwagę

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Ostatnie Artykuły