Usługi pogrzebowe w Zgierzu —  czy wiesz wszystko o tym, jak godnie pożegnać bliskiego?

Organizacja pogrzebu to zadanie wymagające znajomości przepisów i skomplikowanych logistycznych kwestii. Ciężko wymagać takiej wiedzy od osób niezwiązanych z branżą pogrzebową oraz tych, którzy są w trakcie przechodzenia żałoby. Smutek i żal utrudniają możliwość skupienia się na kwestiach przyziemnych. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać firmę pogrzebową, która w naszym imieniu zajmie się wszystkimi formalnościami. Tylko jak wybrać zakład, który zajmie się nie tylko formalnościami, ale podejdzie również z dużym zaangażowaniem do uroczystości pogrzebowej.

Jedno jest pewne — godne pożegnanie

Niezależnie od emocji, smutku i żalu, każda osoba pragnie jak najgodniej pożegnać bliskiego w sposób indywidualny. A co to oznacza w praktyce? Bardzo często rodziny zgłaszające się do zakładu pogrzebowego Patora w Zgierzu pragną, aby na pogrzebie zostały umieszczone elementy nawiązujące do życia i pasji za życia zmarłego. Wybiera się również oprawę, która składa się z ulubionych piosenek osoby zmarłej, odczytuje fragment książki lub recytuje poezję. Jeśli osoba zmarła za życia pełniła ważne funkcje państwowe można przy trumnie lub urnie umieścić odznaki i medale. Inną alternatywą jest ustawienie na przykład obrazów lub rzeźb, jeśli zmarły poświęcał się sztuce.

Wyjątkowy pogrzeb to uhonorowanie ludzkiego życia

Każdy człowiek był inny. Tak jak to w przypadku płatków śniegu, tak i nas ludzi, nie ma nikogo, kto byłby zgodny z drugim człowiekiem w stu procentach. Różnią nas poglądy, upodobania, pasje, zainteresowania. Wszystko to sprawia, że jesteśmy wyjątkowi. Wiele zakładów pogrzebowych popełnia ten błąd, że do uroczystości podchodzi w sposób zadaniowy. Pogrzeb może i jest przeprowadzony w sposób godny, ale brakuje tam uhonorowania życia i podkreślenia tego, kim był drugi człowiek. Dlatego misją zakładu pogrzebowego Patora w Zgierzu jest realizacja uroczystości pełnych szacunku, które możliwie jak najbardziej oddają osobisty charakter.

Pogrzeb świecki czy wyznaniowy?

To pierwsza kwestia, jaka powinna być poruszona w trakcie ustalania szczegółów pogrzebu. Jeśli za życia osoba zmarła, była wierząca, uczęszczała regularnie do kościoła, a całe swoje życia podporządkowywała zasadom wiary, to i jej pogrzeb, powinien odbyć się zgodnie z obrzędem danej wyznania. Bywają też takie osoby, które nie utożsamiały się z daną wiarą lub nie chciały, aby w dniu ich pogrzebu była obecna osoba duchowna. W takiej sytuacji pogrzeb powinien przeprowadzić mistrz ceremonii. To, jaki charakter będzie mieć uroczystość, to już pierwszy krok do zrealizowania godnej uroczystości pogrzebowej. W zakładzie pogrzebowym Patora kadra firmy zawsze kieruje się tym oczekiwaniami rodziny zmarłego.

Oprawa pogrzebu w Zgierzu

Kolejną kwestią, która wpływa na podniosłą atmosferę uroczystości pogrzebowej, jest muzyka oraz oprawa. Zakład pogrzebowy Patora oferuje szeroki repertuar utworów świeckich i wyznaniowych, ale na życzenie rodziny może zostać odtworzony utwór również spoza listy. Muzyka może być zagrana na żywo lub odtworzona ze sprzętu nagłaśniającego. Również kwiaty mogą zostać przygotowane w taki sposób, aby w jej kompozycji były umieszczone ulubione kwiaty zmarłego.

Każdy element może wpłynąć na godną oprawę pogrzebu, dlatego tak ważne jest to, aby firma pogrzebowa w Zgierzu podeszła do uroczystości żałobnej z otwartą głową na sugestie i propozycje rodziny. Wszystko bowiem powinno odbyć się tak, jak życzą sobie tego najbliżsi zmarłego.