logo

Celem Programu "Aktywny Samorząd" jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Także w 2023 roku wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane i obsługiwane wyłącznie przez Internet w dedykowanym i bezpłatnie udostępnionym osobom niepełnosprawnym programie System Obsługi Wsparcia (SOW) - bez straty czasu, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Wnioski o dofinansowanie można składać w formie elektronicznej w systemie SOW (https://sow.pfron.org.pl/) już od dnia 1 marca 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat możliwości i funkcjonowania SOW znajdują się na stronie:
https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać w naszym systemie z różnych form pomocy w zakresie złożenia wniosku: kreatora ułatwiającego aplikowanie o środki, infolinii, a także mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej oraz pracownika PFRON w punktach informacyjnych SOW, zlokalizowanych we wszystkich wojewódzkich oddziałach PFRON.

Wszystkie osoby niepełnosprawne gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP.

Szczegółowe informacje o programie "Aktywny Samorząd 2023"

Źródło: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)


Program "Aktywny Samorząd" współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgierzu (PCPR) - jednostka organizacyjna Samorządu Powiatowego (www.pcpr.powiat.zgierz.pl).

Informacje o programie na stronie PCPR