Jakie zabiegi na cellulit należy wybrać?

Redukcja cellulitu to bez wątpienia nowość na rynku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które mogą zredukować tkankę tłuszczową, a jednocześnie zmienić wygląd skóry w zdrowy oraz niezwykle skuteczny sposób. Nadmiar cellulitu pojawia się, gdy indywidualnie powiększone złogi tłuszczu pod skórą zaczynają naciskać na leżącą pod spodem tkankę łączną, tworząc w ten sposób wrażenie nierównej tekstury skóry. Trzeba również zaznaczyć, że problem cellulitu występuje w większości przypadków wokół ud i pośladków, a dodatkowo może powodować wiele osobistego dyskomfortu, u dużej ilości osób. Zabiegi na usuwanie cellulitu cieszą się dużym zainteresowaniem.

Redukcja cellulitu każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wiele obszarów ciała, w których przechowywany jest tłuszcz, ma możliwość być leczonym, jednakże najczęstszymi obszarami poddawanymi zabiegom są:

  • okolice brzucha,
  • okolice ud,
  • okolice pośladków.

Cellulit bardzo często występuje na skórze u kobiet. Powoduje on grudkowate, wgłębione ciało nie tylko na udach, ale również biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Należy pamiętać, by umiejętnie potrafić z nim walczyć, a można tego dokonać dzięki dostępności szerokiej gamy zabiegów i produktów antycellulitowych” - mówi Karolina Formela, kosmetolog

Usuwanie cellulitu w dzisiejszych czasach cieszy się sporą popularnością, zabiegi na cellulit są uznawane za w pełni bezpieczne, jak również przynoszą oczekiwane rezultaty. Pacjenci bardzo często zauważają efekty natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu, bądź też w ciągu tygodnia, czyli po zmniejszeniu obrzęku. Nie zaleca się, by stosujące takie zabiegi, decydowali się na laserowe usuwanie cellulitu, jako alternatywę dla poważnej utraty wagi. Redukcja cellulitu obecnie jest w pełni nieinwazyjna.

Jakie zabiegi na cellulit warto wykonać?

  • Kriolipoliza

Kriolipoliza to procedura charakteryzująca się nieinwazyjnością. Zabieg ten usuwa cellulit poprzez zamrożenie komórek tłuszczowych pod skórą. Dzięki temu następuje pęknięcie komórek tłuszczowych, jak również wchłonięcie ich zawartości przez organizm. Redukcja cellulitu przebiega sprawnie oraz bezboleśnie.

  • Mezoterapia

Zabieg ten jest metodą redukowania cellulitu, dzięki któremu substancje niwelujące cellulit zostają wstrzykiwane pod powierzchnię skóry. Głównym celem mezoterapii jest przede wszystkim zmniejszenie komórek tłuszczowych, które nadają cellulitowi jego dołeczek i wyboisty wygląd. Redukcja cellulitu dzięki przeprowadzeniu tego zabiegu jest bardzo szybko zauważalna.

  • Zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej

Fale radiowe w zabiegach na cellulit wiodą prym obecnie. Jest to zabieg kosmetyczny, którego głównym celem zmniejszenie widoczności cellulitu, jak również zapewnienie napięcia skóry i poprawy konturów ciała. Redukcja cellulitu następuje w bardzo szybkim czasie.

Więcej dowiedz się na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/cellulit/

Jak zadbać o skórę po zabiegu usuwania cellulitu?

Redukcja cellulitu jest dla wielu osób w pełni bezpieczna, ale pod warunkiem, że skóra po zabiegu zostanie przez nas w odpowiedni sposób zadbana. Dlatego też trzeba pamiętać, by w poprawny sposób masować skórę, a także stosować odpowiednie jej nawilżenie oraz pić dużo wody w ciągu dnia.

Gdzie wykonać zabieg?

Zabieg można wykonać w Clinica Cosmetologica. W miejscu tym zabiegi są przeprowadzane wyłącznie przez doświadczonych kosmetologów. Placówkę tę warto wybrać, gdyż zabiegi są wykonywane w bezpieczny sposób, jak również przynoszą satysfakcjonujące efekty, w krótkim czasie. Redukcja cellulitu w tym miejscu jest możliwa, nawet jeżeli borykamy się z zaawansowanym cellulitem. Clinica Cosmetologica oferuje także bezpłatne konsultacje przed zabiegami - z doświadczonym kosmetologiem.

Podsumowanie

Dieta każdego człowieka może wpływać negatywnie na cellulit. W związku z tym niezwykle istotne jest, by spożywać zrównoważoną i zdrową dietę. Zdrowa dieta pomoże nam w utrzymaniu zdrowej wagi.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607