Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Logo Instytutu Teatralnego

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu zaprasza na nieodpłatne spotkanie pn. "Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej" przygotowane i poprowadzone przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, w ramach projektu "Teatroteka szkolna".

Odbędzie się ono we wtorek 14 maja 2019 r. w godz. 11:00-13:00 w Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu (CKD - ul. ks. Sz. Rembowskiego 17).

Do udziału serdecznie zapraszamy nauczycieli języka polskiego, prowadzących koła teatralne, twórców akademii szkolnych, nauczycieli etapu wczesnoszkolnego i przedszkolnego, jak również zainteresowanych pedagogiką teatru pedagogów szkolnych, nauczycieli języków obcych oraz bibliotekarki.

Celem spotkania jest poznanie metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego, a tym samym narzędzi umieszczonych na portalu "Teatroteka Szkolna". Ponadto - przyjrzenie się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.

Program spotkania:

  1. Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (30 min);
  2. Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? (2 h 30 min).

Jeśli w Państwa placówce są osoby, które chciałby skorzystać z takiej oferty – zapraszamy do zapisów od dnia 1 kwietnia br. pod nr tel. 509 719 665 lub osobiście w CKD. W przypadku bardzo dużego zainteresowania i w związku z ograniczoną liczbą miejsc – poprosimy Państwa, aby z jednej placówki/instytucji oddelegować jedną osobę.

Szczegółowych informacji w CKD udziela Katarzyna Gulej.

Źródło: Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu