Temu, że w trudnej sytuacji, potrafimy być razem, daliśmy my - Polacy - dowód niejednokrotnie. To jest ten czas.

W ostatnich dniach spotykamy się z pytaniami osób potrzebujących pomocy ale również z pytaniami „jak możemy pomóc?”

Uruchamiamy pilnie, akcję #POWIAT ŁĄCZY. Apelujemy do naszych mieszkańców, firm, producentów, instytucji, samorządów i organizacji pozarządowych. Jeśli widzicie Państwo możliwość wsparcia wszelkimi narzędziami, którymi dysponujecie, od wolontariatu po pomoc rzeczową, piszcie na dedykowany tej akcji adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy, nie chcecie i nie możecie być dziś sami, piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Będziemy dla Państwa platformą wymiany. Będziemy łączyć pomoc z potrzebami. Wesprzemy tych, którzy tej pomocy chcą udzielić, nie wiedzą jednak jak dotrzeć do potrzebujących. Wesprzemy tych, którzy tej pomocy potrzebują i nie wiedzą, gdzie jej szukać. Akcją #powiatłączy, stajemy się organizatorami wymiany społecznych inicjatyw pomocowych w powiecie zgierskim. Skontaktujemy Was ze sobą.

Wymiana dotyczyć może wielu codziennych czynności. Od wyprowadzenia psa seniorowi, udzielenia korepetycji przez telefon bądź internet, zrobienie i dostarczenie zakupów, po poradę psychologiczną czy prawniczą. Może być przygotowaniem posiłku dla ratowników medycznych, wsparciem dla lokalnie działających stowarzyszeń, w tym OSP. Wierzymy, że podobnych pomysłów będzie tyle, ile na terenie naszego powiatu ludzi dobrej woli.

Piszcie, powiat łączy.

Na naszym facebookowym fanpage’u jest nas kilka tysięcy. Liczba ta może być gwarantem dotarcia do tych, którzy pomocy chcą udzielać i tych, którzy jej dziś potrzebują.

Piszcie do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Artykuły promocyjne