W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, 21 marca, za pośrednictwem naszego funpage’a na Facebooku, przedstawiliśmy pierwszą w historii powiatu zgierskiego maskotkę – skrzata Zgierka.

Korzystając z licznej obecności internautów w mediach społecznościowych, właśnie tą drogą daliśmy mieszkańcom powiatu możliwość poznania naszego Zgierka – sympatycznego krasnala, dbającego o środowisko naturalne, zaprzyjaźnionego ze zwierzętami i w przystępny sposób przekazującego dzieciom wiedzę o ekologii.

Maskotka to propozycja przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców powiatu, ale nie tylko, bo mamy nadzieję, że za pośrednictwem skrzata Zgierka , ekologiczne przesłanie o potrzebie troski o nasz wspólny dom – powiat zgierski - trafi nie tylko do dzieci, ale także do ich rodzin.

My też postawiliśmy na ekologię! Maskotka, którą mamy nadzieję – już wkrótce będziemy mogli przy różnych okazjach (wydarzeniach promocyjnych, konkursach itp.) wręczać dzieciom, stanowi pakiet z książeczką pt. „Misja wielka skrzata Zgierka”. Ta, niewielkich rozmiarów, ilustrowana publikacja została wydrukowana na papierze ekologicznym, a sama maskotka to zabawka wykonana na nasze zlecenie przez Stowarzyszenie Dolina Skrzatów, częściowo w technice handmade. Zabawkę i książeczkę zapakowaliśmy w dedykowane tekturowe pudełko, które pomysłowe dzieci będą mogły - za pomocą farb, kredek i kolorowego papieru - zamienić w wyjątkowy domek dla swojego Zgierka.

Tymczasem, by umilić najmłodszym pobyt w domach w czasie trwającej epidemii koronawirusa, specjalnie dla nich przygotowaliśmy kilkuminutowe słuchowisko na postawie naszego opowiadania, zrealizowane w studiu nagrań, dzięki uprzejmości Telewizji Centrum Zgierz. Słuchowisko dostępne jest na naszym funpage’u, tu bezpośrednio pod linkiem: Misja Wielka Skrzata Zgierka.

KONKURS DLA DZIECI!

Równocześnie informujemy o ogłoszonym 22 marca konkursie plastycznym dla dzieci, o którym sam Zgierek napisał tak:

Drogie dzieci,

Wczoraj mieliście okazję zapoznać się ze mną, dzięki słuchowisku zatytułowanemu "Misja wielka skrzata Zgierka".

Muszę wam koniecznie coś ważnego powiedzieć! Wpadłem dziś rano na pomysł, że skoro jesteście w domu i macie teraz sporo wolnego czasu, to może namalujecie dla mnie, wymyślone przez siebie, ilustracje do opowieści o moich dalszych przygodach? Takimi rysunkami sprawilibyście mi ogromną przyjemność.

Wasz Zgierek

Co zrobić, żeby wziąć udział w wyzwaniu, jakie stawia przed dziećmi sympatyczny skrzat?

  • narysuj, jak wyobrażasz sobie kolejne przygody Zgierka
  • poproś rodziców, żeby zrobili zdjęcie twojego rysunku i wysłali je na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule pisząc KONKURS DLA DZIECI. W mailu niech koniecznie napiszą imię autora obrazka, jego wiek, nazwę miejscowości, w której mieszkacie i numer telefonu kontaktowego. Więcej danych nam nie potrzeba
  • Autorów 30 pierwszych, nadesłanych w ten sposób do nas prac, nagrodzimy maskotkami Zgierka.
Do dzieła!

Artykuły promocyjne