Agnieszka Myszkowska, Maria Jolanta Jarzyna i Tadeusz Wodziński - przedstawiamy kolejnych artystów, biorących udział w zbiorowej wystawie "Motywy z powiatu zgierskiego".
Przypominamy, że wystawa jest organizowana online przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu we współpracy z Ambasadorem Powiatu Zgierskiego Dariuszem Młynarczykiem i Muzeum Miasta Zgierza.
AGNIESZKA MYSZKOWSKA
Agnieszka Myszkowska pochodzi z Głowna. W 1999 r. obroniła dyplom na ASP w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa. Uczy plastyki i zajmuje się ilustracją. Na wystawę „Motywy z powiatu zgierskiego przygotowała prace z Głowna: "Ła będzie" (cienkopis, tempera i akwarela na papierze), "WZM" (cienkopis i tempera na papierze) i "Wielka fala w Głownie" (cienkopis, tempera i akwarela na papierze).
Czarno-biały portret artystki (powyżej) wykonał Mariusz Kotecki.
Agnieszka Myszkowska o sobie:
Powyżej - obraz Agnieszki Myszkowskiej "WZM"
MARIA JOLANTA JARZYNA
Maria Jolanta Jarzyna - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi, od 2016 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i tworzy w Aleksandrowie Łódzkim. Pracowała jako plastyk w Studiu Małych Form Filmowych Semafor. Do malarstwa wróciła w 2002 r., po 30-letniej przerwie. W 2006 r. miała pierwszą wystawę indywidualną pt. „Moje miasto”. Jest laureatką kilku nagród i wyróżnień, m.in. w 2005 r. zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie im. Stanisława Ostrowskiego „Techniki plastyczne na papierze”. Maluje (jej ulubiona technika to suchy pastel), ale także fotografuje i pisze wiersze.
Na wystawę „Motywy z powiatu zgierskiego” przygotowała prace z Aleksandrowa Łódzkiego, wykonane techniką suchego pastelu: "Dom z magnolią", "Przed ratuszem" i "Niemy świadek historii".
Maria Jolanta Jarzyna o sobie:
Powyżej - obraz Marii Jolanty Jarzyny "Przed ratuszem"
DR TADEUSZ WODZIŃSKI
Tadeusz Wodziński to zgierzanin od urodzenia. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi ukończył 1984 r. Od 1983 r. pracował na macierzystej uczelni na stanowisku asystenta w Pracowni Malarstwa i Rysunku. W 1996 r. uzyskał kwalifikację I stopnia w zakresie malarstwa i awansował na stanowisko adiunkta. W 2002 r. objął Pracownię Rysunku a następnie, od 2009 r., kieruje Pracownią Kompozycji na Wydziale Sztuk Wizualnych, obecnie na Wydziale Sztuki ASP w Łodzi. Od 2002 r. jest członkiem Stowarzyszenia Artystów „Młyn” w Zgierzu.
W zakresie malarstwa i rysunku, podejmowane przez Tadeusza Wodzińskiego tematy to synteza widoku pejzażu i architektury oraz relatywizm odczytywania iluzji przestrzeni trójwymiarowej w obrazie. Prace w większości mają formę geometryczną i tworzone są z dążeniem do uzyskania wyrazistości przekazu za pomocą oszczędnie dobranych środków malarskich.
Na wystawę „Motywy z powiatu zgierskiego” przygotował prace wykonane techniką olej na płótnie: ze Zgierza - "Na Przybyłowie" (50x60 cm) i "Brama przy Narutowicza" (65x50 cm), z gminy Parzęczew - "Młyn w Parzęczewie" (40x60 cm)
Powyżej - Tadeusz Wodziński "Na Przybyłowie"
http://www.powiat.zgierz.pl/aktualnosci/2021/styczen-2021/przedstawiamy-uczestnikow-wystawy-quot-motywy-z-powiatu-zgierskiego-quot#cnt