80 lat Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Ozorkowie - od pieca do hurtowni

W Ozorkowie działa przedsiębiorstwo, które od niemal pokolenia łączy rzemieślniczą piekarnię z siecią sklepów i usługami dla rolnictwa. W nowym materiale filmowym spółdzielnia pokazuje swoją codzienność - od tradycyjnego pieca po magazyny owoców i centrum budowlane. Przewodnikiem po zakładzie jest Dariusz Szpakowski, a organizacja ma tytuł Ambasadora Powiatu Zgierskiego.
- Jak funkcjonuje Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Ozorkowie
- Film jako przewodnik po zakładzie i idei spółdzielczości
Jak funkcjonuje Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Ozorkowie
Gminna Spółdzielnia “Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie to wielobranżowa firma działająca od 80 lat. W ofercie znajduje się m.in. tradycyjne pieczywo nagradzane w konkursach, sieć lokalnych sklepów spożywczych oraz dostawy opału, pasz i nawozów dla rolnictwa. Działalność obejmuje zarówno handel detaliczny, jak i hurtowe zaopatrzenie.
Film jako przewodnik po zakładzie i idei spółdzielczości
W materiale filmowym widzowie trafiają do piekarni przy tradycyjnym piecu, do hurtowni owoców i warzyw oraz do centrum budowlanego spółdzielni. W rozmowach pojawia się temat spółdzielczości jako formy demokratycznej działalności gospodarczej oraz refleksje nad tym, czego polscy spółdzielcy mogą uczyć się od japońskich praktyk. Przewodnikiem po zakładach i ideach organizacji jest Dariusz Szpakowski, prezes spółdzielni.
na podstawie: Powiat Zgierski.
Ostatnie Artykuły

Kąpielisko Malinka z pozytywną oceną sanepidu. Woda nadaje się do kąpieli

Wyrzucił reklamówkę z auta w Zgierzu. Zapłacił 500 zł

Strzelał z wiatrówki w okna w Zgierzu. Policjanci znaleźli dwie sztuki broni

Maria Janyska z Zgierza łączy matematykę z lodem i walczy o kolejny medal

Co grozi za śmieci w lesie? Film wyjaśnia przepisy ochrony przyrody

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Nielegalne odpady w Lesie Chełmy. Sprawca zapłacił 500 zł

Upał zagraża zwierzętom. Woda i cień mogą ratować życie

Linia 6 z MUK nie zatrzyma się przy Atlas Arenie podczas koncertu

Jazz dla dzieci w Zgierzu. Stary Młyn otworzy się na swing

Drogi w gminie Zgierz po przebudowie. Są nowe perony i spowalniacze

Syreny zabrzmią w powiecie zgierskim. To będą tylko ćwiczenia

Kąpielisko Malinka znów działa. Sanepid potwierdził jakość wody

Hiszpańskie gitary zabrzmią w Sokolnikach-Lesie podczas Muzycznego Lata
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu - kontakt, oferta szkoleń i dyżury konsultantów
- Gminny Ośrodek Zdrowia w Parzęczewie - kontakt, rejestracja, filia
- PGKiM Aleksandrów Łódzki - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne - kontakt, awarie, BOK i e-usługi
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Urząd Stanu Cywilnego w Zgierzu - kontakt, godziny, śluby i odpisy aktów
