plakat informacyjny

Trwa tegoroczna, szósta już edycja Konkursu o Nagrodę im. Rembielińskiego. To chyba jedyny taki plebiscyt w Polsce: w 2022 roku po raz pierwszy do nagrody, którą przyznaje Prezydent Miasta Zgierza, mieszkańcy miasta mogą zgłaszać swoje ulubione firmy. W ten - bardzo ciekawy - sposób tworzy się dla przedsiębiorstwa dodatkowy probierz wiarygodności.

Zgierskie Centrum Obsługi Przedsiębiorców prowadzi ten konkurs od 2017 roku. Nagrody przyznawane są w kategoriach: mikro, mały, średni i duży Przedsiębiorca, przez Kapitułę powołaną przez Prezydenta Miasta Zgierza. Wręczane jest także wyróżnienie "Przedsiębiorca Roku - Świadomi w biznesie" - to nagroda przyznawana głosami mieszkańców.

Dotąd w plebiscycie firmy zgłaszały się same. W tegorocznej edycji każdy może wskazać swojego ulubionego przedsiębiorcę. Mogą korzystać z tego również przedstawiciele różnych firm, którzy - jako osoby prywatne - mają możliwość zgłaszania kandydatur innych przedsiębiorców. To mobilizuje całe otoczenie biznesowe, bo przedstawiciele różnych branż, najczęściej współpracujący ze sobą na różnych polach, dają w ten sposób swoisty znak jakości swoim znajomym.

- Działa efekt rękojmi wzajemnej wiarygodności - mówi Agnieszka Śmietana, Starszy Inspektor ZCOP. - Mogą polecać się firmy, które na lokalnym rynku ściśle ze sobą współpracują. Znają się i wiedzą, że mogą na sobie polegać. Zgłoszenie w konkursie tworzy szansę na poprawienie swojego zasięgu oraz wizerunku w najbliższym otoczeniu.

Dotąd w konkursie najczęściej startowały firmy usługowe. Znają się z rynku biznesowego, ale też dzięki osobistym kontaktom, wypracowanym choćby na spotkaniach, organizowanych cyklicznie przez ZCOP (jak choćby biznes mixery czy spotkania branżowe). Działa swoisty łańcuszek dobrych praktyk: od spotkania i wymiany kontaktów w ZCOP-ie, poprzez prowadzenie wspólnych działań biznesowych na różnych polach. Od teraz można też wyrazić rekomendację dla partnera zgłoszeniem go do nagrody.

- To wszystko działa pozytywnie w obu kierunkach - podkreśla Agnieszka Śmietana - ponieważ firmy, poprzez osoby fizyczne, mogą zgłaszać się wzajemnie. Tak buduje się dobrą markę i zaufanie klientów na wspólnym rynku.

Taki był też zamysł Konkursu o Nagrodę im. Rembielińskiego od początku istnienia plebiscytu.

- Zgierscy przedsiębiorcy stanowią jeden z filarów rozwoju naszego miasta. Dlatego gospodarze Zgierza starają się udzielać im jak najszerszego wsparcia, aby osoby prowadzące działalność gospodarczą miały najbardziej komfortowe pole do prowadzenia działalności. Jednocześnie władze Zgierza chcą podkreślić, że dostrzegają i doceniają wysiłki tych, którzy mogą stanowić wzór oraz motywację dla innych - mówił przed premierową edycją wydarzenia Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza, pomysłodawca i organizator Konkursu o Nagrodę im. Rembielińskiego.

Odrębną kategorią w plebiscycie jest nagroda od samych mieszkańców miasta - “Świadomi w biznesie”. Każdego roku, głosami samych zgierzan, wyróżnienie trafia do przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Do końca miesiąca (do 30 listopada 2022 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) można jeszcze zgłaszać swoje ulubione firmy w plebiscycie. Przez cały listopad każda firma działająca na terenie Zgierza może swoją kandydaturę zgłaszać samodzielnie, wypełniając odpowiedni formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie ZCOP Nagrody kapituła konkursowa wręcza laureatom podczas corocznej gali "Przedsiębiorca roku", organizowanej w grudniu.

Więcej informacji na stronie Zgierskie Centrum Obsługi Przedsiębiorców (ZCOP)