Stowarzyszenie EZG zaprasza osoby współpracujące z młodzieżą (edukatorów, nauczycieli, animatorów) na spotkania poświęcone zdrowiu psychicznemu młodych ludzi.
Warsztaty odbywają się w ramach międzysektorowego "Partnerstwa dla młodzieży", którego celem jest wzmocnienie kompetencji osób dorosłych działających z nastolatkami w szkołach, instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych.
Otwarta głowa – jak budować relacje wspierające dobrostan psychiczny
1 lutego (środa) 2023 roku w godz. 17:00-20:00
Miejsce spotkania: siedziba Stowarzyszenia EZG - ul. Długa 15 w Zgierzu
Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak budowanie relacji z dziećmi i nastolatkami wpływa na ich poczucie dobrostanu psychicznego. Praca warsztatowa będzie miała też charakter intro- i retrospektywny. Myśląc o własnym wpływie i postawach w relacji ważne jest przyjrzenie się osobistym doświadczeniom oraz przekonaniom.
Plan spotkania:
- Dobrostan psychiczny w kontekście relacji i potrzeb społecznych;
- "Trudne tematy" - gdzie leży granica zaufania i autentyczności;
- Role w relacjach - rodzic, dziecko, partner;
- Autonomia i paternalizm w budowaniu relacji;
- Wspieranie dobrostanu psychicznego dziecka.
Prowadzący: dr Julian Czurko - trener, coach, facylitator, edukator i mentor młodzieżowy. Popularyzator innowacyjnej metody Clean Coachingu w Polsce, superwizor i mentor. Facylitator dialogu metodą Nansen Center for Peace and Dialogue. Współtwórca metody edukacji antyprzemocowej skierowanej do chłopaków. Trener profilaktyki i edukacji seksualnej. Współzałożyciel Fundacji Owoc Spotkania, gdzie współtworzy przestrzeń do spotkań i wspólnego wzrastania w kierunku dobrostanu psychicznego, fizycznego oraz społecznego.
Skuteczna interwencja w przypadku kryzysów zdrowia psychicznego
16 lutego (czwartek) 2023 roku w godz. 17:00-19:00
Miejsce spotkania: siedziba Stowarzyszenia EZG - ul. Długa 15 w Zgierzu
Zapraszamy na wspólną wymianę doświadczeń w zakresie podejmowania działań interwencyjnych, w sytuacjach, gdy Dziecko/Nastolatek/Dorosły doświadcza kryzysu zdrowia psychicznego.
Poruszymy obszary tematyczne:
- czym jest kryzys zdrowia psychicznego;
- jakie działania należy podjąć, gdy zauważymy lub gdy zostanie nam zgłoszona sytuacja trudna;
- kto i w jakim zakresie, może wesprzeć nasze działania;
- w jaki sposób budować moc sprawczą świadka (praca z Osobami, które są rówieśnikami otrzymującymi niepokojącą informację na temat kryzysu zdrowia u Koleżanki/Kolegi/innej Osoby).
Spotkanie ma celu ukazać kierunki działania, sieciować Osoby obecne na spotkaniu, wskazać wartościowe narzędzia, przydatną literaturę, a przede wszystkim wskazać instytucje, które mogą poszerzyć zakres podejmowanych działań.
Prowadząca: Barbara Michalska - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi: pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, nauczycielka edukacji przedszkolnej w Łodzi, certyfikowana terapeutka ręki, współzałożycielka i trenerka Fundacji EduKABE, trenerka w zakresie bezpieczeństwa w Internecie, edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej.
Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona (do 12 osób), liczy się kolejność zgłoszeń - formularz zgłoszeniowy
Warsztaty odbywają się w ramach projektu "KAMpania rozwojowa EZG" dofinansowanego sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.
Źródło: Facebook wydarzenia