Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Praca w Zgierzu - czy warto opuścić miasto w poszukiwaniu wyższego wynagrodzenia?

Opuszczanie miasta celem zdobycia lepiej płatnej pracy jest praktyką, z którą mamy do czynienia od wielu lat. Do niedawna dotyczyła ona wyjazdów zagranicznych. Dziś wiele osób decyduje się na zmianę miejsca zamieszkania w innym regionie w kraju. Czasami wystarczy wyjazd do pobliskiego, większego miasta, aby zdobyć atrakcyjniejsze wynagrodzenie. Czy warto opuszczać również Zgierz? Zanim podejmiesz decyzję, w pierwszej kolejności przeprowadź analizę rynku pracy, która wiele Ci powie o przyszłości zawodowej w tym mieście.

Analiza rynku pracy w Zgierzu

Według statystyk PUP w Zgierzu osób zarejestrowanych jako bezrobotne na koniec marca 2021 roku było 4 423. Jest to zaledwie o 81 osób więcej, co biorąc pod uwagę panującą pandemię nie było ogromnym wzrostem. Koronawirus nie odcisnął tak silnego piętna, jak w niektórych miastach w Polsce. Co nie zmienia faktu, że wiele przedsiębiorstw w roku 2021 odnotowało największe straty w historii swojego istnienia na rynku.

Do zawodów deficytowych w powiecie zgierskim należą: kierowcy, operator maszyn, przedstawiciel handlowy, operator wózków widłowych, kurier, instalator sieci i instalacji sanitarnych, mechanik samochodowych, pracownicy budowlani. Celem zapoznania się z większą ilością zawodów deficytowych warto odwiedzić stronę internetową Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu. Informację o najczęściej poszukiwanych zawodach możemy zdobyć także na podstawie dodawanych ogłoszeń na lokalnych portalach.

Lepsza przyszłość zawodowa w innym miastach?

Wiele osób zastanawia się, czy praca Kalisz nie będzie lepszą alternatywą dla podejmowania zatrudnienia w Zgierzu. Warto mieć jednak na uwadze, że miasta te dzieli od siebie ponad 100 km, co oznacza, że codzienny dojazd będzie nie tylko uciążliwy, ale również kosztowny. Rozwiązaniem możemy być przeprowadzka do Kalisza. Dla osób, które znajdą zatrudnienie na wymarzonym stanowisku w tym mieście, będzie to świetne rozwiązanie. Jeśli oferty pracy w Zgierzu nie spełniają Twoich oczekiwań, przeprowadzka do innego miasta może okazać się wyjściem z trudnej sytuacji.