Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Logo CEIDG

Kierując się troską o bezpieczeństwo przedsiębiorców oraz pracowników Urzędu Miasta Zgierza zaangażowanych w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków o wpis do CEIDG, informujemy/przypominamy o możliwości składania wniosków o wpis do CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) drogą elektroniczną (na stronie: www.ceidg.gov.pl ) przy użyciu darmowego Profilu Zaufanego i gorąco zachęcamy do korzystania z tej formy.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu przesyłania wniosków CEIDG przy użyciu profilu zaufanego wraz z "instrukcją zakładania konta w systemie CEIDG", a także "instrukcją logowania oraz złożenia wniosku do systemu CEIDG" można znaleźć na stronie www.ceidg.gov.pl.

Jeśli jeszcze nie masz Profilu Zaufanego możesz go szybko uzyskać przez Internet, wystarczy, że korzystasz z bankowości elektronicznej. Informacje dotyczące kilku możliwych sposobów uzyskania profilu zaufanego dostępne są na stronie pz.gov.pl.

W przypadku podjęcia przez przedsiębiorcę/przyszłego przedsiębiorcę decyzji o złożeniu papierowego wniosku CEIDG bezpośrednio w Urzędzie Miasta Zgierza – informujemy, że jest to możliwe, jednak każda z wizyt musi być wcześniej umówiona telefonicznie z pracownikiem Wydziału Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Zgierza pod numerami telefonów: 42 714 31 41 lub 42 714 31 42.

Z uwagi na przepis dotyczący konieczności potwierdzenia tożsamości osoby składającej wniosek o wpis do CEIDG wymagane jest osobiste stawiennictwo.

Nie ma możliwości złożenia wniosku CEIDG jedynie w biurze podawczym, nie należy również wrzucać wniosków do wystawionego pojemnika (urny) z uwagi na niemożność/niemożliwość identyfikacji tożsamości wnioskodawcy.

Jednocześnie przypominamy o możliwości składania wniosków o wpis do CEIDG w dowolnie wybranym urzędzie miasta czy gminy na terenie całego kraju (brak właściwości miejscowej).

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod wyżej wskazanymi numerami telefonów.

Komunikat Urzędu Miasta Zgierza


#ZOSTANWDOMU, WNIOSEK ONLINE

Pamiętaj, że wszystkie sprawy w CEIDG możesz załatwić przez Internet przy użyciu darmowego Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Ważne! Jeśli jeszcze nie masz Profilu Zaufanego możesz go szybko uzyskać przez Internet, wystarczy, że korzystasz z bankowości elektronicznej.

Po uzyskaniu Profilu Zaufanego załóż konto, aktywuj je klikając w link, który wyślemy Ci na adres mailowy oraz zaloguj się.

Wypełnij wniosek CEIDG-1 i podpisz go (przycisk "podpisz i wyślij wniosek"). Dowodem złożenia wniosku będzie Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które wyślemy Ci mailem.

Wniosek możesz złożyć w kilku prostych krokach:

  1. załóż Profil Zaufany jeśli jeszcze go nie posiadasz,
  2. załóż konto w CEIDG,
  3. aktywuj je (maila aktywacyjnego znajdziesz w swojej skrzynce pocztowej),
  4. zaloguj się,
  5. przygotuj wniosek,
  6. podpisz i wyślij wniosek.

Ponadto warto wiedzieć, że swoją działalność gospodarczą możesz również założyć przez bankowość elektroniczną.

Źródło: CEiGD