Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu zgierskiego: Uwaga na oblodzenie!
Mieszkańcy powiatu zgierskiego, zwróćcie uwagę na prognozowane warunki pogodowe! W nocy z 18 na 19 kwietnia 2024 roku spodziewane jest oblodzenie nawierzchni. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach i chodnikach.
  • Alert pierwszego stopnia o oblodzeniu wydany przez IMGW-PIB.
  • Prognozowany czas wystąpienia zjawiska: od 21:00 dnia 18.04 do 08:00 dnia 19.04.
  • Temperatury spadną do -1°C, przy gruncie mogą osiągnąć nawet -4°C.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzenia wynosi 70%.

W najbliższej nocy, z powodu spadku temperatury do wartości ujemnych, możliwe jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Jest to efekt niedawnych opadów deszczu przeplatanych ze śniegiem. Ostrzeżenie dotyczy przede wszystkim miejsc, gdzie woda z opadów nie zdążyła odpowiednio odparować.

Zaleca się mieszkańcom, aby w tych godzinach ograniczyli niepotrzebne podróże. Jeżeli konieczne jest opuszczenie domu, warto zaopatrzyć się w antypoślizgowe nakładki na obuwie oraz stosować się do zasad bezpiecznego poruszania się po oblodzonych powierzchniach. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, a przewidywane warunki mogą znacząco zwiększyć ryzyko wypadków na drogach i chodnikach.

Zachowajmy ostrożność i bądźmy wzajemnie dla siebie życzliwi, pomagając osobom starszym czy dzieciom w bezpiecznym przemieszczaniu się podczas tej zimowej aury w środku wiosny. Dbajmy o to, aby nasza społeczność przetrwała te trudne warunki bez wypadków i nieprzyjemności.


Na podst. Powiat Zgierski