Ponad 30 stopni Celsjusza, dużo słońca i bezchmurne niebo – takiej pogody należy spodziewać się w powiecie zgierskim w dniach 10-12 czerwca. Co zrobić, aby przetrwać nadchodzące upały? 

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Zgierzu zaleca aby unikać bezpośredniej ekspozycji na słońcu, szczególnie w godz. 11.00-16.00. Trzeba także spożywać duże ilości wody, pomijając słodkie napoje i alkohol. Wskazane jest również noszenie nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych.

Trzeba pamiętać, aby w upalne dni szczególnie zatroszczyć się o dzieci, osoby starsze, samotne i niepełnosprawne. Opieką należy również otoczyć zwierzęta, zapewnić im dostęp do świeżej wody oraz schronienie przed słońcem.

Podróż, jeśli jest to możliwe, należy planować w godzinach popołudniowych, a podczas samej jazdy robić częstsze przerwy na regenerację.

Wskazane jest także wietrzenie mieszkań w godzinach wieczornych i zamykanie okien w godzinach porannych oraz powstrzymanie się od uprawiania intensywnego sportu na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia.

Poniżej znajdziecie Państwo także poradniki jak przetrwać w trakcie upalnych dni i móc bezpiecznie cieszyć się piękną pogodą.


Artykuły promocyjne

logo RSS