Wczorajszy “II Zimowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców z rocznika 2009”, rozgrywany pod patronatem starosty zgierskiego, pokazał wysoką formę młodych zawodników Zgierskiego Klubu Sportowego „Włókniarz”.

Wśród 7 drużyn biorących udział w rozgrywkach, to właśnie piłkarze ze Zgierza stanęli na pierwszym (drużyna „granatowych”) i trzecim miejscu podium (drużyna „zielonych”). Drudzy na „pudle” byli reprezentanci „Orła Parzęczew”.

Po wielu godzinach rozgrywek, w systemie każdy z każdym, „granatowi” zawodnicy „Włókniarza” wywalczyli sobie 18 punktów, zostawiając w tyle kolejną z drużyn, która zakończyła turniej z wynikiem 11 punktów.

Królami strzelców zostało aż dwóch zawodników zwycięskiej drużyny „granatowych”: Karol Michalak i Igor Figlarski. Tytuł najlepszego bramkarza zdobył Wojciech Blar z „zielonej” ekipy. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Igora Ciesielskiego z „Orła Parzęczew”.

Medale i puchary młodym piłkarzom wręczyli Karol Maśliński – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego i Justyna Romanow – Przybylak powiatowa radna.