Uczniowie klas 1-3 zgierskich szkół podstawowych zmagali się w dyscyplinach sportowych oraz konkursie wiedzy podczas Szkolnej Akademii Bezpieczeństwa. Organizatorami wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu, zgierscy policjanci, strażacy oraz zespół ratowników medycznych „Adrenalina”.

17 maja 2022 roku od godziny 9 w Szkole Podstawowej nr 6 w Zgierzu odbyła się Szkolna Akademia Bezpieczeństwa. Uczniowie klas 1-3 z 6 szkół podstawowych rywalizowali w konkursach i zawodach przygotowanych przez pedagogów szkoły, zgierskich policjantów, strażaków oraz ratowników medycznych. Jak sama nazwa wskazuje celem imprezy była edukacja dla bezpieczeństwa połączona ze świetną zabawą.

W pierwszej części Akademii uczniowie, tworząc 6 osobowe zespoły, zmagali się w kilku konkurencjach sportowych. Następnie 3-osobowe drużyny brały udział w konkursach sprawdzających wiedzę dzieci związaną z bezpieczeństwem.

Emocji było mnóstwo, a rywalizacja była naprawdę wyrównana.

Ostatecznie zwycięzcami zostali:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgierzu

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgierzu

3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 w Zgierzu

Nagrody rzeczowe wręczyli: Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu inspektor Wojciech Włodarczyk, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele straży pożarnej i ratownicy medyczni.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

  • Rozpoczęcie Akademii.
  • Maskotka Komisarza Błyska i dzieci czekające na start
  • Maskotka Komisarza Błyska przekazuję piłkę chłopcowi
  • Maskotka Komisarza Błyska pokazuje dzieciom znak drogowy
  • Wręczenie nagród
  • Zdjęcie grupowe