164 ujawnione wykroczenia w tym 63 popełnionych przez pieszych i rowerzystów, a także 19 wykroczenia popełnione przez kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego i 50 przekroczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych. To efekt działań policjantów ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu podczas krajowych działań „NURD”

22 marca br. w ramach ogólnopolskich działań Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego na terenie powiatu zgierskiego przeprowadzone zostały działania pod kątem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W tym dniu na drogach naszego powiatu, policjanci drogówki egzekwowali naruszenia prawa popełniane nie tylko przez niechronionych uczestników ruchu, ale bacznie przyglądali się relacji kierujący – pieszy. Pod czujne oko mundurowych trafiły przejścia dla pieszych. Szczególnym nadzorem objęte zostały te miejsca, gdzie dochodzi do wypadków drogowych właśnie z tą grupą uczestników. Mundurowi ujawnili, aż 63 wykroczenia popełnione zarówno przez pieszych jak i rowerzystów. Niestety pomimo wielu apeli kierowanych do kierujących pojazdami o „zdjęcie nogi z gazu” szczególnie przy przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów to w minioną środę ujawnili 50 tego typu wykroczeń.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Droga to nie miejsce na brawurę, a pośpiech nigdy nie był i nigdy nie będzie dobrym doradcą.

asp. Robert Borowski