Ryzyko przekroczenia poziomu PM10 – alarm dla rejonu Zgierza

FOT. Powiat Zgierski
Łódzki Urząd Wojewódzki wydał ostrzeżenie o możliwym wzroście stężenia pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu 6 marca 2026. W centrum Zgierza i na kilku osiedlach zauważalny może być wyższy poziom zanieczyszczeń, a urząd wskazał konkretne rejony objęte ryzykiem. Mieszkańcy otrzymali informację o tym, że pomiary będą dostępne na oficjalnym portalu pomiarowym. Komunikat dotyczy obszaru powiatu zgierskiego i ma charakter ostrzegawczy, nie nakazowy.
- Gdzie w Zgierzu wzrasta ryzyko stężeń
- Komunikat Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego – gdzie sprawdzać pomiary
Gdzie w Zgierzu wzrasta ryzyko stężeń
Łódzki Urząd Wojewódzki wskazał, że ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje część powiatu zgierskiego, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Zgierz. W komunikacie wymieniono obszary miasta objęte ryzykiem:
- centrum miasta
- część wschodnia
- część północna
- część południowa
- część środkowo-zachodnia
Pełna treść komunikatu została dołączona do powiadomienia wydanego przez urząd.
Komunikat Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego – gdzie sprawdzać pomiary
Urząd przypomniał, że wyniki pomiarów jakości powietrza są aktualizowane na bieżąco przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Mieszkańcy mogą śledzić stężenia pyłów na portalu pomiarowym GIOŚ, gdzie dostępne są dane dla poszczególnych stacji pomiarowych regionu.
Dodatkowo – poza samym komunikatem – warto obserwować informacje od władz powiatu zgierskiego oraz komunikaty służb odpowiedzialnych za jakość powietrza, które publikują dane i ewentualne kolejne wskazania.
Sytuacja ma charakter ostrzegawczy – dotyczy ryzyka przekroczeń, a nie potwierdzonego stanu alarmowego. Monitoring online pozwala na śledzenie zmian w czasie rzeczywistym i ocenę, czy stężenia przekraczają publikowane progi.
na podstawie: Powiat Zgierski.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat Zgierski). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

W sądzie w Zgierzu uczniowie usłyszeli o hejcie i pułapkach sieci

Głowno otwiera drzwi do pracy i płatnych staży dla absolwentów z niepełnosprawnościami

Na kortach przy Struga dzieci spróbują tenisa bez żadnych opłat

W Zgierzu świętowali 20 lat szkoły z imieniem Jana Pawła II

Telefoniczna pułapka wciąż działa - zgierscy policjanci ostrzegają przed legendą

W Zgierzu rusza 340 tysięcy złotych na pracę i własny biznes

Zgierz znów szuka kulturotwórczych pomysłów - stawką są większe pieniądze

Firmy zamienią biura na parkiet. W Zgierzu szykuje się koszykarski turniej

Zgierz szykuje turniej, który może wyłonić szkolnych mistrzów bezpieczeństwa

Na basenie wróci pamięć o Zaworze i 30. memoriał znów połączy pokolenia

W Zgierzu rusza program, który ma zatrzymać lawinę niechcianych miotów

W zgierskiej Jedynce dzwonek ustąpił miejsca muzyce

Na zgierskiej tafli święta miną pod znakiem ślizgawek niemal każdego dnia

